3676. Készítsünk gombakrémmel töltött palacsintát!
A gombakrémmel töltött palacsinta hozzávalói: hígpalacsinták, gomba, só, bors, édes fűszerpaprika, hagyma, kapor.
A gombakrémmel töltött palacsinta hozzávalói: hígpalacsinták, gomba, só, bors, édes fűszerpaprika, hagyma, kapor.
A tea - amellett, hogy igen népszerű ital, és egyes kultúrák szerves hozzátartozója - az egészségre is számos jótékony hatással bír. A teának az antioxidáns hatás mellett fertőtlenítő, antibakteriális hatása is van a benne található katekinek jelenétének köszönhetően.
A zöld tea pozitív egészségügyi hatásait számos kutatás és vizsgálat igazolta. A teában lévő hatóanyagok segítenek a fogyásban, rákmegelőző, koleszterinszintet csökkentő, érvédő szerepük is régóta ismert tény az orvoslásban.
A csonthéjas gyümölcsfajok legtöbbjéről elmondható, hogy a fajtaalany-összeállítások igen széles választékát kínálják a faiskolák. A következőkben négy tűrőképes csonthéjas gyümölcsöt mutatunk röviden be.
A fokhagyma antimikrobiális hatását már Arisztotelész és Hippokratész is ismerte. Mikrobaölő hatása miatt a második világháborúban is alkalmazták a sebek elfertőződésének megelőzésére.
Üdvözlöm! Ezeket a növénykéket ilyenkor tavasszal érdemes kiszedni, minél nagyobb föld labdával és a gyökerekre nagyon vigyázva! Ezekből kiválóan lehet sövényt telepíteni, viszont a 20 cm-es növényekből elég sokára lesz sövény, szerintem (ha minden ideális: trágya, víz, napfény) kb 5-8 év.
Kedves Csaba! A babérmeggy jól alakítható, metszhető cserje. Fává lehet alakítani, mégpedig úgy, hogy az oldalágakat tőből nyugodtan le lehet vágni, a kívánt korona magasságig. a koronát aztán lehet tetszés szerint alakítani. Bonsainak is szerintem simán nevelhető növény.
Kedves Andrea! A ficus ültetőközege már nem tartalmaz kellő mértékű tápanyagot és a szerkezete sem megfelelő a hosszabb távú tartásra. Javasolnám amint teheti ültesse át friss bonsai ültetőközegbe. Az öntözést áztatásos technikával ajánlott elvégezni. De vissza térve a levelek állapotára. A lombhullás ebben az időszakban életszerű jelenségnek számít, hamarosan megjelennek az új hajtások és a régebbi leveleket eldobálja (általában a fás szár alsó harmadában elhelyezkedő levelekre gondolok). A felső harmadban lehullott leveleknek az öntözés helytelen módja, a helyváltoztatás (pl: boltból átkerült a lakásba) is lehet az oka. Az aklimatizálódás eltarthat 3-5 hétig is ebben az időszakban a sűrű lombvesztés nem kizárt. Ha sikerült kiválasztania a megfelelő helyet akkor minimum 1 -2 évig ne vigye más helyre had szokja meg a lakás fénymennyiségét, páratartalmát és hőmérsékletét. Összegezve a fácskának nem látom komoly baját. Javasolnám az átültetését , valamint 3 hetente (vegetációs időszakban 2 hetente) bonsai tápoldattal való öntözését. Üdvözlettel Hirth János
Kedves Erika! Azt javaslom, hogy kicsit ültesse mélyebbre a növényt, amíg érzi, hogy biztonságosan stabilan áll. Az elszárad leveleket egyszerűen vágja le, valószínüleg az átültetés kissé megviselhette, de szerintem rendbe jön!
kedves Olvasónk, itt minden információt megtalál: http://www.chiamag.com/ üdv