3706. Melyik gyümölcsfát mikor a legjobb ültetni, metszeni? Itt a lista!
Összegyűjtöttük, hogy a fákat mikor érdemes ültetni, metszeni. Mutatjuk!
Összegyűjtöttük, hogy a fákat mikor érdemes ültetni, metszeni. Mutatjuk!
A futórózsák különlegesen szép látványt nyújtanak a kertben, mégis sok rózsakedvelő mond le róluk, mivel azt hiszik, hogy ennek a rózsatípusnak különösen nagy a helyigénye. Pedig minden kertben találhatunk legalább egy rózsatőnek megfelelő helyet.
A láz a szervezet természetes védekezése a lázkeltő anyagok és a vírusok, baktériumok ellen. Magasabb testhőmérsékleten az anyagcsere felgyorsul, az immunrendszer is hatékonyabbá válik.
A szilvafák meghálálják a tavaszi metszést, rengeteg gyümölcsöt hoznak, ha ezekre a szabályokra figyelünk!
Salátás sorozatunk következő jelöltjei a tépő- és metélősaláta (Lactuca sativa var. secalina). Ez a saláta-fajta laza rózsákat fejleszt, vagyis levelei nem képeznek igazi, kemény salátafejet, ezért is szeretik sokan.
Tisztelt Niki! A képen látható bábot lepkész kollégák végül az aranybagoly lepke bábjaként határozták meg. Ezen belül is nagy valószínűséggel az ezüstgammás aranybagoly lepke bábjáról van szó. Védekezés: vagy Mospilan 20SP-vel vagy Dimilin 25WP-vel. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
A liliomfa (magnolia) fajok többsége kifejezetten savanyú talajt igényel. Ha nem ilyenben él, akkor lép fel a levelek sárgulása, később elhalása. Ha olyan egyedet ültetett, mely csak savanyú talajban érzi jól magát, akkor a növény talaját a fa élete végéig savanyítani szükséges. Persze az ültetéskor már savanyú talajt kellett volna neki kialakítani. Erre a tőzeget használják. Mivel a fa gyökere folyamatosan nő, és újabb talajrétegekbe hatol, ezeket is savanyítani kellene. Utólagos savanyításra az ecetes beöntözés eszköze marad: 10 liter vízbe 1-2 evőkanál 20 %-os ételecetet oldjon fel és azzal öntözze a fát. Érdemes a fa lombját Wuxal szuper 0,2-0,4 %-os oldatával permetezni, a műtrágya oldatban lévő elemek az enyhe sárgulást visszafordítják, visszazöldítik a leveleket. A permetezéshez tapadásfokozó anyagot feltétlenül adjon. A tőzeg fakorona alatti talajába dolgozva vagy a felszínére kiterítve is savanyítja a talajt, de a bemosódása meglehetősen lassú.
Tisztelt Erzsébet! A betegség kocsánybénulás, amit magnézium és kalciumhiány okozhat. A kártétel magnéziumot és kalciumot tartalmazó lombtrágyával vagy tápoldattal csökkenthető. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Mamzer! A gyümölcs belül általában valamelyik rovarkártevő lárvája károsítja, de nagyon ritkán gomba fertőzés is előfordulhat. Permetezni nem nagyon lehet ellene, a tavaszi lemosó permetezés és az ezt követő rendszeres permetezés sokat segít!
Üdvözlöm! A tetvek imádják a leandert, ez nagyon gyakori probléma. Javaslom, hogy permetezze le Mospilan nevű szerrel és meg fog szűnni a tetvesedés!