3706. Melyik gyümölcsfát mikor a legjobb ültetni, metszeni? Itt a lista!
Összegyűjtöttük, hogy a fákat mikor érdemes ültetni, metszeni. Mutatjuk!
Összegyűjtöttük, hogy a fákat mikor érdemes ültetni, metszeni. Mutatjuk!
A futórózsák különlegesen szép látványt nyújtanak a kertben, mégis sok rózsakedvelő mond le róluk, mivel azt hiszik, hogy ennek a rózsatípusnak különösen nagy a helyigénye. Pedig minden kertben találhatunk legalább egy rózsatőnek megfelelő helyet.
A láz a szervezet természetes védekezése a lázkeltő anyagok és a vírusok, baktériumok ellen. Magasabb testhőmérsékleten az anyagcsere felgyorsul, az immunrendszer is hatékonyabbá válik.
A szilvafák meghálálják a tavaszi metszést, rengeteg gyümölcsöt hoznak, ha ezekre a szabályokra figyelünk!
Salátás sorozatunk következő jelöltjei a tépő- és metélősaláta (Lactuca sativa var. secalina). Ez a saláta-fajta laza rózsákat fejleszt, vagyis levelei nem képeznek igazi, kemény salátafejet, ezért is szeretik sokan.
Üdvözlöm! A gránátalma jobban fagyérzékeny, de javaslom, hogy mindkettőt téliesítse. A következőképpen kell eljárnia: A növények tövét fel kell tölteni vakondtúrás szerűen földdel, 40-50 cm magasan. Nem tudom mekkora növényekről van szó, de javaslom, hogy 4 db karóval kerítse köbe és tekerje körbe geotextíliával és tegyen bele faleveleket, töltse fel ezzel védve a fagytól!
Üdvözlöm. A Stivia, vagy jázminkapóca közepes vízigényű növényt. Az átültetését tavasszal javaslom. Egy korábbi cikkünket ajánlanám figyelmébe: http://www.edenkert.hu/konyhakert/fuszernovenyek/sztivia-gondozasa-szedese/3852/
Kedves Gábor! Az Euphorbiák kutyatejfélék, amiknek a tej-szerű nedve valóban irritatív. A levegőben nem terjed semmilyen formában, csak ha megfogja és a kezére megy a nedv. Nem kell aggódnia, semmilyen negaít hatás nem érte Önt!
Kedves Ágnes! A képen egy Euphorbia umbellata nevű növény van. A kutyatej-féflkhez tartozik, ezért egy tejszerű nedve van és ha megsérül a növény ezt ereszti ki magából. a népies nevén pedig: gumifa, ha jól tudom.
Kedves Gergő! A fenyőféléknek a gyökerén szimbiózisban együtt élnek gomba-fonalak, amik ha megsérülnek a növény pusztulásához vezet. Az Önök sövénye viszont nagyon friss telepítés, nem hiszem, hogy bármi bajuk lesz ha odébb teszik. Nyugodtan ültesse át, a gyökérre nagyon figyelve. A metszést áprilisban és augusztusban-szeptemberben ajánlom.