3761. A klasszikus Cézár saláta római salátával az igazi
A tavasz megérkezésével fellélegezhetünk, jönnek már a friss, új vitaminok. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetjük el a klasszikus Cézár salátát, kevesebb, mint fél óra alatt.
A tavasz megérkezésével fellélegezhetünk, jönnek már a friss, új vitaminok. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetjük el a klasszikus Cézár salátát, kevesebb, mint fél óra alatt.
Április 12-15. között sohasem látott, igazán nagyszabású orchidea bemutatót rendez a Magyar Orchidea Társaság. A háromévente jelentkező Európai Orchidea Kiállítás idén hazánkban várja az érdeklődőket
A gondos hobbikertésznek időben kell megelőzni a csapadékos időjárás utáni csigainváziót. Környezetbarát trükköket, csapdákat, csigaűző növényeket mutatunk ellenük.
A Dél-afrikai csipkeharaszt (Selaginella kraussiana) a csipkeharasztfélék (Selaginellaceae) családjába tartozó, szobanövényként is tartható 15-20 cm magas kúszónövény.
A diófák régebben faanyagként is fontosak voltak; a termésükből pedig olajat nyertek. A hatalmas diófák árnyékában pedig légy- és szúnyogmentes menedéket találunk. Lássuk, mit kell tudnunk a diófák metszéséről!
A tölcsérjézmin (Diapladenia sp.) a napos, félárnyékos, meleget helyet, nedves talajt kedveli. Túl alacsony páratartalmú szobában levelei összesodródnak, virágai lehullanak. Érdemes kavicsrétegből párologtató felületet készíteni a cserepe köré, és azt locsolni, hogy a túl száraz levegőt elkerüljük.
A pálmaliliom nem igényes növény, nem jellemző rá a betegeskedés sem. Előfordulhat viszont, hogy az öntözéssel lehet valami gondja. Mint a kevés víz, de a túlöntözés is okozhat ilyen tüneteket. Az alábbi cikk alapján érdemes megvizsgálni a gyökérzetét, és átültetni ha szükséges.
A föld felszínén megjelenő penész valószínű, hogy a túlöntözés jele. Ezt elősegítheti, ha a talaj tömött, tápanyagban gazdag. A két öntözés között- főleg télen- érdemes hagyni, hogy a föld felső része kiszáradjon, s csak akkor locsolni. Az is segíthet, hogyha nem a talajra, hanem a növény alatti tálcába öntözünk.
A talajlakó kártevők ellen két készítmény engedélyezett, mégpedig a Basudin 10 G és a Diazinon 10 G rovarölő granulátumok, melyeknek ugyan az a hatóanyaguk (diazinon). Vetés vagy palántázás előtt egyszerűen a föld felszínére (vagy a komposztdomb felső rétegébe)kell szórni 5 g/nm adagban. Az említett készítmények hatása hosszú (2-3 hónap), ezért korai zöldségféléknél és korai burgonyában nem szabad őket alkalmazni. Télen a pajorok mélyebbre vándorolnak, ilyenkor nem érdemes ellenük védekezni, a tavaszi felmelegedéssel ők is feljebb húzódnak, akkor kell kiszórni a granulátumot.
Igen, valószínű, hogy a hirtelen levegőváltozás okozott egy kisebb sokkhatást a hibiszkusznak és a meleg miatt hullajtja el a leveleit. Ha visszametszve a padláson telelteti a virágot, majd jövő tavasszal ismét a szabadba viszi, akkor még erősebb és gazgagabban virágzó hibiszkuszbokrot remélhet.