3846. Kereklevelű sziklapáfrány (Pellaea rotundifolia)
A kereklevelű sziklapáfrány (Pellaea rotundifolia) a vénuszfodorkafélék (Adiantaceae) családjába tartozó 20-30 cm magasra megnövő szubtrópusi levéldísznövény.
A kereklevelű sziklapáfrány (Pellaea rotundifolia) a vénuszfodorkafélék (Adiantaceae) családjába tartozó 20-30 cm magasra megnövő szubtrópusi levéldísznövény.
Első alkalommal szervezik meg pénteken a csodálatos növényvilág napját (Fascination of Plants Day), amelyhez Magyarországon is több tucat intézmény csatlakozott.
A bogyósok közül a szamóca és a málna elsősorban frissen fogyasztott, másodsorban konzerv- (dzsemek, lé), tej- (joghurtok), és hűtőipari alapanyagként felhasznált gyümölcsök, a ribizli és a köszméte nagyrészt konzervipari feldolgozásra kerül.
A brassói rakott káposzta hozzávalói: 75 dkg savanyúkáposzta, 50 dkg sertés lapocka, 1 csokor kapor, 1 dl ketchup, só, bors, csombor, 3 dl tejföl, 1 fej vöröshagyma, kevés olaj.
A paprika (Capsicum annuum) is a déli származású, melegkedvelő zöldségnövények közé tartozik. A humuszos, meleg, tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő talajt kedveli, de egyben jó szerkezetűnek és levegősnek is kell lennie a közegnek, amelybe ültetjük. A meleg és napsütötte fekvésben érzi jól magát - az sem baj, ha tűző napra ültetjük.
Tisztelt Mátyás László! Ezeket a fajtákat oltással lehet elérni. Egy alap kecskefűzfára (Salix caprea) oltanak és azért lesz csüngő, nevelni nem lehet. A csüngőből a Salix caprea "cilmanrock" és a Salix caprea "pendula" ami kapható.
A növény magyar neve vitorlavirág. A növényről többet a következő cikkünkben olvashat: Spatifillum (Spathiphyllum hibridek) Ha oldalunkon a keresőbe beírja a vitorlavirág nevet, akkor az Édenkertész rovat válaszai között további értékes gondozási tippeket olvashat a növényről. Vitorlavirág Édenkertész cikkek
Kedves Ernő! Cseresznyelégy ellen csak valamilyen érintő hatású rovarölő szer hatásos a kifejlett legyek ellen. A permetezést pontosan kell időzíteni, mert a legyek a zsendülő, zöld cseresznyére teszik a tojásukat, és ha a nyű már berágta magát, már nem lehet mit tenni. Segítséget jelent az időzítéshez a rajzás nyomon követése az erre a célra kapható sárga, ragacsos lapokkal. A rajzáscsúcs (tömeges megjelenés) idején kell permetezni (általában sziromhullás után lehet kezdeni), egy hét múlva ismételni. Továbbra is figyelni kell a ragacslapot! Alkalmas szerek: Decis 2,5 EC, Karate 2,5 WG rövid élelmezési várakozási idejük miatt. A keserű mandula egy ilyen fajta, eredetileg a marcipán készítésénél használják. Fogyasztani nemcsak a keserű íze miatt nem ajánlott, hanem mert nagyobb mennyiségben igen mérgező. Ízét az ún. amigdalin adja, ami egy ciánglikozid, mérgező! Üdvözlettel: Növényorvos
Az ágakon zuzmók telepedtek meg. Ez nem káros a fára nézve, de ha nagy mennyiségben vannak jelen, érdemes drótkefével óvatosan lekapargatni, mert vizet von el a kéregből. Üdvözlettel: Növényorvos
Ha a mohának kedvező feltételek vannak (nedves, árnyékos környezet), akkor ismétlődő probléma áll fent. Léteznek olyan szerek (műtrágyák, gyomirtók) melyek a pázsit közül kipusztítják a mohát, de úgy gondolom, hogy a viakolor fugái közül egyszerűbb mechanikus úton (erős szárú söprű, kefe, stb használatával) eltávolítani.