3916. Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA kutatóintézete
Gazdagon illusztrált Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézet.
Gazdagon illusztrált Balatoni természetkalauzt jelentetett meg az MTA Ökológiai Kutatóközpont Balatoni Limnológiai Intézet.
A babérleveleket ősszel szedik és napon szárítják. Egészben főzik levesekben, mártásokban, káposztában és egytálételekben. hasonlóan a leanderhez, otthonunkban is nevelhetjük!
A hölgyliliom vagy amarillisz (Hippeastrum hortorum), kedvelt szobai dísz, hatalmas virágaival ünnepi színt visz a lakásba. Nem kell tőle félni, bátran vigyük haza, ha jól gondozzuk minden évben szép virággal díszíti lakásunkat!
A belvárosban termesztett zöldség és gyümölcs tetemes mennyiségű káros anyagot, nehézfémeket tartalmazhat - derült ki egy német vizsgálatból.
Saját kerti vonatot épített magának 2 kilométer hosszú pályával egy nyugdíjas férfi Nagy-Britanniában, és - ami igazán meglepő - felesége buzdítására.
Kedves István! Először is megkel szüntetni a gézengúzok fészkelő helyét, ezt én vízzel oldható hangyaellenes szerrel szoktam javasolni: https://kertfuvesites.hu/Gyepek-stix%C2%AE-hangyairto--szerepor/termek/69/ Ezzel a párhuzamosan a hangyák életterét kell lehetetlenné tenni és ezt pedig egy tápanyag kiszórással is meg lehet valósítani, ami vakond ellen is hatásos: A vakondűző vagy a vakondriasztó hatékonyabb a kertünkben?
Kedves Zsóka! Ez nyálkagomba és ahogy jön úgy e is tűnik 24 óra után. Több színben szokott előbukkanni. Gombaölővel érdemes a területet kezelni, mert lehet, hogy másutt is előjön majd. Egyszerűen össze kell gyűjteni a gyepről, hogy ne hordjuk szét. Olyan folyamatok zajlanak a talajban ahol a patogén gombák felszínre törnek és ezért olyan tápanyagozást kell választani, ami ezt megállítja és visszafordítja. Talajjavítás: kertépítő recept kertészkedőknek
Szürkés imola (Centaurea dealbata) Június-júliusban nyíló, 50-70 cm magas, lilásrózsansín virágú évelő. Napos évelőágyba ültessük. Vágott virágnak is alkalmas. Elvirágzás után vágjuk vissza a virágszárakat. Évelő növények műtrágyázása Hosszan virágzó évelő növények 3-4 évente időszerű az évelőágyak őszi megfiatalítása
Mindenképp érdemes átültetni egy nagyobb cserépbe, egyrészről a talaj kimerülhet tápanyagokban illetve a nyári melegben könnyen kiszárad, átforrósodik egy ekkora cserép és vele a növény is kiég. 5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak Mit ültessünk a balkonládánkba? 10 napimádó egynyári virágágyba, balkonládába Cserepes és balkonládás növények tápanyag-utánpótlása
Az élelmezés egészségügyi várakozási időt úgy számolják, hogy a növényt (leveles részt, termést) nem szedhetjük le, amíg le nem telik le a várakozási idő. Hivatalosan így szól: é.v.i. - az az időtartam napokban, amelynek az utolsó növényvédelmi kezelés és a betakarítás (szüret) között kell eltelnie, hogy a termék ne tartalmazzon a megengedettnél több növényvédőszer-maradékot (megengedett hatóanyag-maradék). Leszedve, szárítva, fagyasztva nem biztos, hogy elbomlik a szermaradék, nem biztonságos ilyen formában fogyasztanunk. A füszernövényeket esetleg érdemes letakarnunk a permetezés idejére! Hogyan készítsünk házilag vegyszert a kártevők ellen?