4021. Tölteni való paprika és újburgonya
Az étkezési paprika, mint hungarikum a hegyes fehér, tölteni valónak nevezett fehér TV paprikát jelentette hosszú időn át és a hegyes erős, klasszikusan hosszúkás zöld fajták egészítették ki a választékot.
Az étkezési paprika, mint hungarikum a hegyes fehér, tölteni valónak nevezett fehér TV paprikát jelentette hosszú időn át és a hegyes erős, klasszikusan hosszúkás zöld fajták egészítették ki a választékot.
A Budapesti Corvinus Egyetem Budai Arborétumában 2013. április 26-28-ig immár 26. alkalommal kerül megrendezésre hazánk egyik legnagyobb múltú kertészeti szakkiállítása és vására, a Corvinus Díszkert.
Akinek száraz, napos helyen áll tujasora, jobb, ha felkészül az egyre melegebb nyarakon az öntözésre és a hajnali vagy délutáni növénymosásra.
A fürtös gyöngyike (Muscari neglectum) egy évelő hagymás növény, amely nagyon kevés gondozással nagyon gyorsan szaporodik.
Jövő héten virágzik a meggy- és cseresznyefa. A késői tavasz beköszöntével kivirágoztak a legkedveltebb magyar gyümölcseink.
Szederatka okoz ilyen tüneteket, a károsított résztermések nem színesednek. Már nem lehet ellene védekezni, mert a mikroszkopikus atkákat a résztermések között nem éri el a permetezés, és a szerek várakozási ideje is hosszabb. Hatékonyan csak atkaölő szerrel lehet ellene küzdeni, jövő évben, virágzás kezdetekor, 10-12 naponta. Üdvözlettel: Növényorvos
A fűszerillatú kasszia levél sárgulása, levélhullása tápanyag- illetve talajproblémákra vezethető vissza. Mindenesetre egy talajcsere megoldhatja a fenti problémát. A tüneteket nyomelemhiány is okozhatta, amire legfeljebb lombtrágyázás adhat megoldást (talaj só tartalmát nem növeli tovább). Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az életbogyó cserje félárnyékba való, nem szereti a tűző napfényt. Szerintem tápanyag hiány lehet a fejlődés megállás oka. Javaslom, hogy szerves- vagy műtrágyával pótolja az esetlegesen hiányzó elemeket!
Üdvözlöm! Sok oka lehet, elképzelhető, hogy tápanyag hiánya van, adjon neki általános tápoldatot hetente. A talaj szerkezetet is lehet, hogy javítani kell, esetleg tőzeggel a gyökér körül dúsítsa fel. Illetve azt javaslom, hogy Champion nevű gomba és baktérium ölő szerrel permetezze le. Remélem, hogy látatlanban sikerül segítenem.
Kedves Marylou! Az első képen egy flamingóvirág (Anturhinum), a másodikon szerintem egy Bromélia és a harmadikon egy viaszvirág (Hoya) látható. Igen eléggé harc edzettek, ez látható! Mellékelek egy linket, azon mindegyik rajta van: http://banhill.hu/lilomama/flowers.html