4071. Fagyra várva - melyik növény bírja tovább?
Ha nem jó az időzítés, az első fagyteszten kényszerből áteshetnek a telelőhelyükre készülődő, a kertben, balkonon élő kényesebb növények, és kiderül, melyik mennyire bírja a mínuszokat.
Ha nem jó az időzítés, az első fagyteszten kényszerből áteshetnek a telelőhelyükre készülődő, a kertben, balkonon élő kényesebb növények, és kiderül, melyik mennyire bírja a mínuszokat.
A japánbirs (Chaenomeles Japonica) csodás színű virágokkal örvendezteti meg a kertbarátokat minden tavasszal, de én most a termésére szeretném felhívni a figyelmet.
A tavasz után az ősz a kedvenc évszakom főleg a színek és az illatok miatt. Ez utóbbiak közé tartozik a sült gesztenye és a sütőtök illata, mert nagymamám mindkettőt gyakran készítette. Igaz, gyerekkoromból csak a márványosan fehér héjú, lapított gömbölyű sütőtök hatalmas szeleteire emlékszem, de manapság már többféle közül válogathatunk.
A gyökeres zöldségeknek ez a csoportja nemcsak a levesek ízét adó étvágygerjesztő, hanem egészségünk őre is.
Az emberek többsége érthetően szívesebben fogyaszt banánt az ősztől tavaszig tartó hónapokban, mint nyáron, amikor amúgy is sok, vitaminban és ásványi anyagban gazdag friss idénygyümölcs áll a rendelkezésünkre.
Ha nem látott élősködőt a növényen, a levélhullás a nem megfelelő környezeti feltételekre utal, hideg vagy sötét helyre kerülhetett a növény, ami okozhat ilyen tünetet. <p> Hogyan segíthet ezen? Helyezze növényét napos, huzatmentes és meleg helyre. Nyáron hetente télen két vagy három hetente érdemes tápoldatozni.
Élettani okok hatására és gombabetegség is kiválthatja a tuják pikkelyleveleinek barnulását. A kórokozók főleg a kalciummal és magnéziummal nem megfelelően ellátott növényeket támadja meg. Ha megbizonyosodtunk, hogy kórokokozó hatására történik a levélhullás a beteg hajtásokat el kell távolítani, majd permetezni szükséges. Erről szól alábbi cikkünk:
Annak oka, hogy a leander levelei lehullnak lehet egyrészt az is, ha túl kevés vizet kap, másrészt pedig, ha túlöntözi. Ilyenkor bőségesen kell öntözni, de a pangó vizet nem szereti. <p>Próbáljon meg gondoskodni a hibiszkusz számára kedvező feltételekről. A hibiszkusz a világos, meleg, de szellős helyet kedveli. A leanderhez hasonlóan nyáron bőségesen kell ezt is öntözni, de a pangó vizet a hibiszkusz sem szereti.
A virágok elnyílása után, ha nem engedte, hogy a magházak kifejlődjenek, akkor az gyakorlatilag elegendő, mert így nem használ el feleslegesen tápanyagokat a növény. Elvirágzás után a tulipán levelei fokozatosan elhervadnak, elsárgulnak, megbarnulnak, vagyis a növény behúzódik. A hagymákat legfeljebb három évig szabad egy helyben hagyni. Ezután viszont már fel kell szedni őket.
Vesse el a magot egy cserépbe tél végén. 4 fokon 6 hét elteltével indul meg a csírázás. Ezután ültesse ki a végső helyére olyan gyorsan, ahogy csak lehet. Az első két télen védeni kell. A fenyőnek gyér gyökérzete van, ezért érdemes minél előbb az állandó helyére ültetni, hogy jobban fejlődjön. A 30 és 90cm-es növényeket ki lehet ültetni.<p>Szinte minden talajtípuson (kivéve lápos ingoványon) jól fejlődik, ha az jó vízáteresztő. A begyökeresedett növények jobban viselik a szárazságot. Napos fekvésű helyre telepítse.