4126. Hogyan erősítsük meg immunrendszerünket természetes anyagokkal?
A téli időszak különösen kedvez az influenzának és az egyéb náthás megbetegedéseknek, amelyek a jól ismert kellemetlen tünetegyüttessel járnak.
A téli időszak különösen kedvez az influenzának és az egyéb náthás megbetegedéseknek, amelyek a jól ismert kellemetlen tünetegyüttessel járnak.
A citrom erősíti az immunrendszert, különösen télen, amikor szervezetünk legyengül. Sokan ódzkodnak, hogy a zellert akár salátaként, akár köretként fogyasszák, pedig jó volna ezt a zöldséget is legalább hetente kétszer étrendünkbe illeszteni!
A befőzés mára már nem csak a tapasztalt könyhatündérek kiváltsága, bárki tehet el finom lekvárokat, befőtteket és szörpöket télire. Lássuk mikor, mit érdemes feldolgoznunk!
Nemzetközi intézetek modellfutásai alapján, az idei tavasz és nyár az átlagosnál melegebb lehet, átlagos, vagy annál kevesebb csapadék mellett. Aszályos év állhat előttünk.
A yuccát ne öntözzük szórófejes öntözőrendszerrel, vagy felülről, mivel ez kedvez a gombák elszaporodásának.
Nyáron gyakran kell öntözni, lágy vagy esővízzel. Ha a talajfelszíne száraz, akkor már öntözze. A levelekre és a hajtáscsúcsra ne kerüljön víz, mert az rothadáshoz vezethet. Nyáron kéthetente kell tápoldatozni. A magas kálium-tartalmú műtrágya kedvező számára. A banán tartásáról többet is megtudhat az alábbi cikkeinkből.
Nyáron vagy ősszel kell kiültetni, laza szerkezetű homokos talajt igényel. Ne legyen túl száraz a levegő környezetében. Ugyanakkor világos, napos hely a kedvező számára. Az első télen, amit kinn tölt a szabadban, a fagyoktól meg kell védeni.
A mohásodás csökkentésére használjon vas-szulfát tartalmú műtrágyát. A kijuttatást követő 2. hétre a moha teljesen kipusztul, utána már csak ki kell gereblyézni.
Gyökerestől távolítsa el pl. ássa ki a csalánt. Ha már túlzottan is elszaporodott kaszálja folyamatosan. A vágás legyen olyan mély, hogy már ne legyen képes újra fejlődni a növény.
A termő almafáknál a ritkítást kell elvégezni. A letört ágrészeket, a hosszú, meredeken felefelé álló fattyúhajtásokat, a lefelé növő hajtásokat, az árnyékolt helyzetben lévő belső hajtásokat, a törzshöz túl közeli hajtásokat le kell vágni. A kedvezőtlen irányba (keresztbe) növő hajtásokat a megfelelő irányba néző rügyre metssze vissza. A már idős, kevésbé termő hajtásokat le lehet vágni. A monília következtében kialakult gyümölcsmúmiákat pedig el kell távolítani.