4126. Hogyan erősítsük meg immunrendszerünket természetes anyagokkal?
A téli időszak különösen kedvez az influenzának és az egyéb náthás megbetegedéseknek, amelyek a jól ismert kellemetlen tünetegyüttessel járnak.
A téli időszak különösen kedvez az influenzának és az egyéb náthás megbetegedéseknek, amelyek a jól ismert kellemetlen tünetegyüttessel járnak.
A citrom erősíti az immunrendszert, különösen télen, amikor szervezetünk legyengül. Sokan ódzkodnak, hogy a zellert akár salátaként, akár köretként fogyasszák, pedig jó volna ezt a zöldséget is legalább hetente kétszer étrendünkbe illeszteni!
A befőzés mára már nem csak a tapasztalt könyhatündérek kiváltsága, bárki tehet el finom lekvárokat, befőtteket és szörpöket télire. Lássuk mikor, mit érdemes feldolgoznunk!
Nemzetközi intézetek modellfutásai alapján, az idei tavasz és nyár az átlagosnál melegebb lehet, átlagos, vagy annál kevesebb csapadék mellett. Aszályos év állhat előttünk.
A yuccát ne öntözzük szórófejes öntözőrendszerrel, vagy felülről, mivel ez kedvez a gombák elszaporodásának.
A gyümölcs lehullásának több oka is lehet. A május eleji fagy is okozhatott olyan hatást, aminek következtében lehull a fejlődő gyümölcs. Ilyen esetben a stresszhatást védő lombtrágyával (pl Biofit) védekezhetünk. Esetleg szélvihar, vagy hosszabb ideig tartó csapadék hiány is okozhatta a lehullást. Sajnos az ilyen természeti időjárás miatti problémák ellen nem tudunk védekezni.
Kedves Vyvien Fable! A pontosításhoz tudnunk kellene, hogy eddig milyen növényvédő szerekkel kezelték a rózsákat, milyen dózisban és milyen időjárási körülmények között? Esetleg fényképek is sokat tudnak segíteni nekünk. Üdvözlettel: Növényorvos
A vásárolt növény nem télálló, mivel indiai származású. Egynyáriként tartható, mely a fagyokig díszít. Sajnos bővebb információt én sem tudok erről a növényről, mivel én is most hallom először a nevét. A virágágyakban központi helyre kerüljön, mivel magas növésű. Üdvözlettel Kiss Krisztián
Kedves hömpölygő! Az agyagos talaj problémája sokaknak okoz fejfájást. Habár legtöbbször ezt ajánlják, de a homok és a kavics hozzáadása legtöbbször nem bizonyul hatékonynak. A talajforgatás is segíthet, de hosszabb távon az sem hatékony. A szervestrágya, komposzt fellazítja kissé a talajt, de csodára nem kell számítani. Az agyagos talajban a tápanyag is nehezebben terjed, ezért ajánlott nagyobb mennyiségben kijuttatni. A homokos, kavicsos megoldást esetleg talajtakaróval tehetjük eredményesebbé, különben ahogy írta is, a nedvesség hamar elpárolog. Az agyagos talaj ellen leggyakrabban emelt ágyással szoktak védekezni, de az Ön esetében ez sem megvalósítható. Akik nem engedhetik meg maguknak (és a legtöbben ebbe a kategóriába esnek), legtöbben a növényeiket szokták a kertjük talajához igazítani. Kapcsolódó cikkek: Hogyan javítsuk fel az agyagos talajt? Kertészkedés szegény talajban Mit ültessünk, ha rossz vízelvezetésű a talajunk? Mit tegyünk, ha nedves a talajunk?
Kedves hömpölygő! Az igények: Fényigény: félárnyékba, napra Vízigény: közepes Talajigény: jó vízelvezetésű kerti talaj, amit tőzeggel lehet dúsítani Az e-mailom: info@kertrendorseg.hu