4176. A kocsányos tölgy lett Az év fája
A kocsányos tölgy lett az idén Az év fája a szakmai közönség szavazatai alapján - közölte az Országos Erdészeti Egyesület szerdán az MTI-vel.
A kocsányos tölgy lett az idén Az év fája a szakmai közönség szavazatai alapján - közölte az Országos Erdészeti Egyesület szerdán az MTI-vel.
Nem isznak elég vizet a magyar gyerekek - derül ki egy reprezentatív kutatásból, amely szerint a 4 és 10 év közötti korosztály ötödét fenyegeti a dehidratáció veszélye.
Az élénk szín garancia a finom ízre? A narancs húsába valóban „beszivároghat” a növényvédőszer? A NÉBIH átfogó narancs terméktesztjéből most minden kiderül.
Hazánkban rengeteg vadon élő növény, és kerti gyomként számon tartott növény van, amelyek ehetők. Ezeket azonban szinte senki nem fogyasztja, az ismeretek hiányából adódóan - ami miatt jelentős erőforrásokat és nemzetgazdasági értéket pazarolunk el!
Virágba borult a hóvirágmező, de virágzik a krókusz és a téltemető is az Alcsúti Arborétumban – mondta csütörtökön az arborétum szakmai vezetője az MTI érdeklődésére.
A vadgesztenyefák kondíciója egy gomba és egy aknázó moly hatására romlott le nagyon. Ha jól tudom a Szilágyi Erzsébet fasorát is ezen kártevők ellen próbálták kezelni. Sajnos diónál ilyen módszer magam sem ismerek. <p> Bővebben olvashat a dióról alábbi cikkeinkben:
Ha a citromfa felkopaszodik, bátran vissza lehet metszeni. Általában arra érdemes törekedni, hogy tetszetős gömbkoronát alakítsunk ki. Fontos, hogy a visszametszés alkalmával hagyjunk élő rügyeket a fácskán. Ha választhatunk, akkor az idősebb ágrészt távolítsuk el. Tavasszal akár az összes leveles hajtást is visszavághatjuk: a fácska újra ki fog hajtani.
A fenyőfák alatt is jól fejlődik az alpesi erika (Erica carnea) vagy az árnyéki gyeppótló borostyán (Hedera helix), illetve a kis télizöld meténg (Vinca minor).
Kérdése valóban meglepett. Lótücsköt nemigazán szokás háziállatként tartani, ugyanis amerre ´jár´, nem hagy ép növényt maga után. <p> Katasztrófát azért talán nem okozott kertjének, próbálja meg kicsabdázni őt. Egy öblös üveget helyezzen a talajfelszín alá, s figyelje mikor esik bele.<p>Ciripelni egyébként csak a hím pédány szokott hogy magához csalogasson egy nöstényt. <p>Ha jól tudom a harcsák igazán kedvelik! Próbálja meg inkább csalinak használni!
Az Ön által leírt állatot aranyos rózsabogárnak hívják. Az imágók károsításával szemben a májusi cserebogár ellen használt szerekkel védekezhet pl. Decis, Karate, Fendona. Lehetőleg naplemente után permetezzen, mert ezek a szerek a méhekre is veszélyesek.