4176. A kocsányos tölgy lett Az év fája
A kocsányos tölgy lett az idén Az év fája a szakmai közönség szavazatai alapján - közölte az Országos Erdészeti Egyesület szerdán az MTI-vel.
A kocsányos tölgy lett az idén Az év fája a szakmai közönség szavazatai alapján - közölte az Országos Erdészeti Egyesület szerdán az MTI-vel.
Nem isznak elég vizet a magyar gyerekek - derül ki egy reprezentatív kutatásból, amely szerint a 4 és 10 év közötti korosztály ötödét fenyegeti a dehidratáció veszélye.
Az élénk szín garancia a finom ízre? A narancs húsába valóban „beszivároghat” a növényvédőszer? A NÉBIH átfogó narancs terméktesztjéből most minden kiderül.
Hazánkban rengeteg vadon élő növény, és kerti gyomként számon tartott növény van, amelyek ehetők. Ezeket azonban szinte senki nem fogyasztja, az ismeretek hiányából adódóan - ami miatt jelentős erőforrásokat és nemzetgazdasági értéket pazarolunk el!
Virágba borult a hóvirágmező, de virágzik a krókusz és a téltemető is az Alcsúti Arborétumban – mondta csütörtökön az arborétum szakmai vezetője az MTI érdeklődésére.
A zöldike könnyen szaporítható szobanövényünk, a sarjhajtásait laza, tőzeges virágföldbe ültetve hamar meggyökeresedik. Az idősebb, megnyúlt tövek már valóban nem túl mutatósak, érdemes megifjítanunk ezekről a sarjakról a növényt, az anyatőtől pedig vegyünk búcsút, én nem gyökereztetném. Bővebben olvashat a zöldikéről alábbi cikkeinkben: Zöldike, a legjobb légtisztító szobanövény Hogyan gondozzuk a zöldikét?
Én az Érdei Elvira Majorban probálkoznék, (MKSZN MAgyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit KFT. ) Bár a listájukon nekik sem szerepel, de talán tudnak segíteni, hogy hová fordulhatna. http://mkszn.hu/termekek/cseresznye
Kedves Aranka! Igen nehéz így a fotók alapján fajtára behatározni a növényt, mert annyi változat jelenik meg nap mint nap amik nagyon hasonlóak és élőben lehetne pontosabban nyilatkozni. A picike hamisciprus Chamaecyparis lawsoniana egy szürke közepes növekedési erélyű fajtája lehet (pl Ellwoodii 3-4m-es lesz, de lehet Snow White az kisebb marad 1-1,5m). A nagyobbik, bár a képen eléggé nehezen látható, valószínűleg egy valódi ciprus ami tényleg Görögországban is honos: Cupressus sempervirens. Azért is fagyhatott vissza, mert kissé fagyérzékeny nálunk. Ismerjük meg a hamisciprusokat!
Sajnos a kép alapján biztosat nem lehet mondani, ha a levelek fonákján pókhálószerű szövedéket talál, akkor atkafertőzés alalkulhatott ki - ami száraz, meleg körülmények között gyakori, de baktériumos-gombás fertőzés is lehet a tettes, sajnos a kép minősége miatt nem tudok biztosat mondani.
A nősziromra jellemző, hogy az elültetett szárdarab az évek során a földben szétterjed, újabb növénycsoportokat és virágzati szárakat fejleszt. A kifejlett utódokat nyugodtan leválaszthatjuk az anyanövényről, és tetszés szerint tovább szaporíthatjuk. (Ezt a vegetatív szaporítási módszert nevezzük tőosztásnak.) Az utódok tulajdonságai - így virágai is - teljesen megegyeznek az anyanövényével. Ily módon csere-bere révén könnyen komoly fajtagyűjteményre tehetünk szert. Legalkalmasabb időpont erre a kora tavasz, - természetesen a mostani fagyos idő elmúltával. Áprilisi szaporítás esetén már az idei évben is virágozhat. Hogyan gondozzuk, szaporítsuk a nőszirmot? Álhernyó sereg pusztítja a nőszirmot Tervezzünk virágágyást a kertünkbe nőszirmokkal!