4176. A kocsányos tölgy lett Az év fája
A kocsányos tölgy lett az idén Az év fája a szakmai közönség szavazatai alapján - közölte az Országos Erdészeti Egyesület szerdán az MTI-vel.
A kocsányos tölgy lett az idén Az év fája a szakmai közönség szavazatai alapján - közölte az Országos Erdészeti Egyesület szerdán az MTI-vel.
Nem isznak elég vizet a magyar gyerekek - derül ki egy reprezentatív kutatásból, amely szerint a 4 és 10 év közötti korosztály ötödét fenyegeti a dehidratáció veszélye.
Az élénk szín garancia a finom ízre? A narancs húsába valóban „beszivároghat” a növényvédőszer? A NÉBIH átfogó narancs terméktesztjéből most minden kiderül.
Hazánkban rengeteg vadon élő növény, és kerti gyomként számon tartott növény van, amelyek ehetők. Ezeket azonban szinte senki nem fogyasztja, az ismeretek hiányából adódóan - ami miatt jelentős erőforrásokat és nemzetgazdasági értéket pazarolunk el!
Virágba borult a hóvirágmező, de virágzik a krókusz és a téltemető is az Alcsúti Arborétumban – mondta csütörtökön az arborétum szakmai vezetője az MTI érdeklődésére.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.