431. Hízlal a light? Az édesítő-csapda
Ma már szinte minden ételből lehet light verziót kapni. De vajon tényleg jó, ha a fogyókúrádat mesterséges élelmiszerekre alapozod?
Ma már szinte minden ételből lehet light verziót kapni. De vajon tényleg jó, ha a fogyókúrádat mesterséges élelmiszerekre alapozod?
Melyik balkonláda-tulajdonos nem szembesül az őszi helykereséssel és a tavaszi piszkos beültetéssel? Az, aki örökzöldet telepít. Elég az élőhalott tavaszi muskátliból!
Néha megfeledkezhetsz arról, hogy igen apró odafigyelés is elég a narancsbőr visszaszorításához. Ilyen például a tudatos gyümölcsfogyasztás. Lássuk, melyiket edd narancsbőr ellen!
A budapesti TIT stúdióban indul a gombásztanfolyam, ahol diavetítés mellett magyarázzák el, mit kell tudnia a hosszú életre készülő gombaszedőknek. Az édenkert.hu-n mindig megnézheted az aktuális programot.
A kert mérete adott, a növények viszont nőnek. Egyes növények hatalmas méretet érhetnek el, más növények megöregednek, egyre csúnyábbak lesznek. Milyen lehetőségeid vannak a kordában tartásukra?
A felvételek a szőlő fakórothadás betegségére utalnak. A Coniella diplodiella gomba elsősorban jégverés után szokott fertőzni, különösen csapadékos időjárással párosulva. Házikertben elegendő védelmet nyújt, ha a beteg fürtrészeket, bogyókat eltávolítják, kimetszik. A beteg összegyűjtött növényi részeket a további fertőzés megelőzése érdekében ajánlott megsemmisíteni (elásni). Édenkertész
A következő linkeket ajánlom a probléma megoldására: http://www.edenkert.hu/edenkertesz/diszfa-es-cserje/koreai-jegenyefenyot-hogyan-lehet-magrol-ultetni/824/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/diszfa-es-cserje/hogyan-lehet-a-fekete-fenyot-magrol-szaporitani-es-utana-eletben-tartani/293/ Üdvözlettel, Édenkertész
Ha le tudná fényképezni a madárkát, egész biztosan meg tudnám mondani, ki lehet. De így tudnom kéne, hogy folyamatosan, szaggatottan, szünetekkel, magas, netán mély hangon sípol az a madár? Reggel egyáltalán nem ad ki hangot? Édenkertész
Az almafélék termését a Monilia fructigena gomba szokta megfertőzni, de mindig csak sérülés nyomán. Leggyakrabban az almamoly lárva rágása körül indul meg a barna, gyorsan növő barnulás, a termés pusztulása. A gyümölcsöt a moníliás rothadástól úgy tudja megvédeni, ha almamoly rajzásakor permetezi a gyümölcsöt. Három nemzedéke fejlődik ki évente, legalább 3 alkalommal szükséges a kémiai védekezés ellene.
Megértem, hogy nem érzi fair dolognak, amiért a ciprusaik beárnyékolják az ön kertjét, de ezt csak úgy tudja megoldani, ha tudatja velük sérelmét. A növények visszavághatók egy olyan magasságra, ami nem zavaró a fény tekintetében, ugyanakkor egészségesen elszeparálja a szomszédokat. Vagy valamilyen vegyszeres megoldásra gondol? Azzal talán egykettőre kapna elegendő fényt a kert, de ugyanilyen sebesen kiásná a csatabárdot is. Édenkertész