431. Hízlal a light? Az édesítő-csapda
Ma már szinte minden ételből lehet light verziót kapni. De vajon tényleg jó, ha a fogyókúrádat mesterséges élelmiszerekre alapozod?
Ma már szinte minden ételből lehet light verziót kapni. De vajon tényleg jó, ha a fogyókúrádat mesterséges élelmiszerekre alapozod?
Melyik balkonláda-tulajdonos nem szembesül az őszi helykereséssel és a tavaszi piszkos beültetéssel? Az, aki örökzöldet telepít. Elég az élőhalott tavaszi muskátliból!
Néha megfeledkezhetsz arról, hogy igen apró odafigyelés is elég a narancsbőr visszaszorításához. Ilyen például a tudatos gyümölcsfogyasztás. Lássuk, melyiket edd narancsbőr ellen!
A budapesti TIT stúdióban indul a gombásztanfolyam, ahol diavetítés mellett magyarázzák el, mit kell tudnia a hosszú életre készülő gombaszedőknek. Az édenkert.hu-n mindig megnézheted az aktuális programot.
A kert mérete adott, a növények viszont nőnek. Egyes növények hatalmas méretet érhetnek el, más növények megöregednek, egyre csúnyábbak lesznek. Milyen lehetőségeid vannak a kordában tartásukra?
Attól függ, hogy melyik ciklámen fajt tart. A szobai cikláment természetesen be kell hozni a lakásba, és világos, fagymentes helyet kell biztosítani számára. A borostyánlevelű ciklámen viszont a kertben is áttelel. Az alábbi cikkekben bemutatjuk a különböző fajokat, fajtákat és azok tartásának feltételeit.
A takácsatka több tápnövényű kártevő, tehát ha egyszer beszabadul a lakásba, valószínű, hogy több növényt is megtámad. A fehér pontok pedig jellegzetes takácsatka kártételre utalnak- a szívogatások helyén keletkeznek. A takácsatkák a száraz, alacsony páratartalmú helyeken érzik jól magukat, tehát párásítani, illetve atkaölővel permetezni a növényeket.
A növény kilétét sajnos erről a fotóról nem tudom megállapítani, ezért a betegséget is nehezebb megállapítani. A foltok gombás megbetegedésre utalnak. Érdemes a fertőzött leveleket leszedni a növényről, de ha az egész növényt ellepte, jobb, ha megválnunk tőle, nehogy a többi szobanövényre is átterjedjen.
A szobai futóka kedvelt dísznövény, meleg, párás szobában érzi igazán jól magát. Huzatban vagy alacsony páratrtalmú szobában levélszélei megbarnulhatnak. Márciustól októberig kéthetente tápoldatozzuk. Ha a párásítás nem megoldható, télire érdemes hűvösebb szobába vinnünk.
Abban valóban igaza van, hogy a rhododendron a savas talajt (és a párás levegőt) szereti, de a diólevelek mást hatást váltanak ki. A dió levelében, gyökerében olyan anyagok halmozódnak fel, amelyek gátolják a környezetében lévő növények fejlődését, ezért semmiképp sem tanácsos azzal takarni a növényeket. A mészkerülő növényeknél inkább a fenyő tűlevelei alkalmasak. A tűlevelek viszont nagyon lassan bomlanak le, ezért még ültetés előtt kell a kert azon részében talajt cserélnünk, ahová a rhododendront fogjuk ültetni.