4416. 2017 év madara – a tengelic
A tengelicet a lakosság választotta az idei év madarául az MME honlapján meghirdetett internetes szavazáson. Köszöntsük a madáretetők és -itatók rendszeres vendégét.
A tengelicet a lakosság választotta az idei év madarául az MME honlapján meghirdetett internetes szavazáson. Köszöntsük a madáretetők és -itatók rendszeres vendégét.
Eleinte láthatatlanul munkálkodik a gyep alatt vagy éppen a növényeink gyökere körül, és csak akkor kerül témaként előtérbe, amikor már látható jelenléte van a munkásságának.
Kivi és cékla az év első zöldség-gyümölcs párosa. Ha nem jut eszedbe belőlük rögtön 5-5 recept, kattints! Első piaci körkép 2017-ben!
Az Országos Erdészeti Egyesület éves szavazásán a terméséről sokaknak ismerős fafajunk – az egykoron gyümölcséért és faanyagáért egyaránt közkedvelt – vadalma győzedelmeskedett és lett a 2017-es Év Fája. Az Év Fája kezdeményezés célja a figyelemfelkeltés és a megóvás, olyan fafajok előtérbe helyezése, amelyeknek komoly erdészeti jelentőségük van, ám a figyelem mégis elterelődött róluk.
Amíg tart a tél, tervezzük meg a jövő évi kertünket és nézzünk szét a hazai online vetőmag katalógusokban.
Mivel nem lehetünk biztosak az ön növényfajának kiléte felől, én nem ajálanám a termés elfogyasztását. Bár azt mondják, hogy a passiógyümölcs a jóízű, aromás gyümölcsök közé tartozik. <p>De jó hír, hogy a golgotavirág magról könnyen szaporítható, magját tavasztól-júliusig kell elvetnünk, majd párás környezetet kell biztosítanunk a csíranövény fejlődésének.
Próbálja meg Édenkert Szaknévsorunkat, közvetlenül a kertészektől kaphat ajánlatokat!
A köznyelvben törökszegfűnek nevezett növény a szakállasszegfű (Dianthus barbatus). Kétnyári dísznövény, magról fóliában áprilisban kell hajtatni majd a palántákat ősszel kell a virágágyba 20 cm x 20 cm tenyészterületre kiültetni, a következő tavasszal fog virágozni. Válasszunk vágott virágnak alkalmas növényeket kertünkbe! Tervezzünk romantikus vadvirágos kertet! Hosszan virágzó évelő növények
A fáklyaliliom (Kniphofia uvaria) évelő, jó tűrőképességű sokoladúan felhasználható növény. Az alapfaj virága sárga és piros színben virít, de kapható már a világos egyszínű sárgától kezdve nagyon sok árnyalatban. Napos fekvést, tápdús talajt igényel, télen a fagyoktól védeni kell. Sziklakertbe, évelőágyba, mediterrán kertekbe való; jól mutat zsályával, díszfüvekkel, macskamentával.
A kerti hortenzia (Hydrangea macrophylla) egyike azoknak a növényeinknek, amelyek a savanyú kémhatású talaj és a félárnyékos helyet kedvelik. Jól érzi magát egyéb savanyú talajt kedvelő növényekkel, rododendronnal, fenyőfélékkel. <p>Bőséges vízellátást igényel, legjobb a lágy esővíz számára. Talaja ne száradjon ki. Nyáron hetente tápoldatozzuk. Virágzás után kicsit vissza lehet metszeni. Mivel fagyérzékeny érdemes a télre felkészítenünk. Nyár vége felé a nitrogén tartalmú műtrágya helyett a túlnyomóan kálium tartalmú tápoldattal locsoljuk. Télen fenyőágakkal védjuk a fagyoktól.<p>Szaknévsorunkból egyszerűen kérhet árajánlatot hortenziára, így könnyen kiválaszthatja az Önnek legkedvezőbb ajánlatot!