4416. 2017 év madara – a tengelic
A tengelicet a lakosság választotta az idei év madarául az MME honlapján meghirdetett internetes szavazáson. Köszöntsük a madáretetők és -itatók rendszeres vendégét.
A tengelicet a lakosság választotta az idei év madarául az MME honlapján meghirdetett internetes szavazáson. Köszöntsük a madáretetők és -itatók rendszeres vendégét.
Eleinte láthatatlanul munkálkodik a gyep alatt vagy éppen a növényeink gyökere körül, és csak akkor kerül témaként előtérbe, amikor már látható jelenléte van a munkásságának.
Kivi és cékla az év első zöldség-gyümölcs párosa. Ha nem jut eszedbe belőlük rögtön 5-5 recept, kattints! Első piaci körkép 2017-ben!
Az Országos Erdészeti Egyesület éves szavazásán a terméséről sokaknak ismerős fafajunk – az egykoron gyümölcséért és faanyagáért egyaránt közkedvelt – vadalma győzedelmeskedett és lett a 2017-es Év Fája. Az Év Fája kezdeményezés célja a figyelemfelkeltés és a megóvás, olyan fafajok előtérbe helyezése, amelyeknek komoly erdészeti jelentőségük van, ám a figyelem mégis elterelődött róluk.
Amíg tart a tél, tervezzük meg a jövő évi kertünket és nézzünk szét a hazai online vetőmag katalógusokban.
Kedves Csilla! 2 fajta van, ami megfelel az összes kritériumnak, a linkekre kattintva találja őket: https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/chamaecyparis_lawsoniana_van_pelts_blue_kek_hamisciprus https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/cupressocyparis_leylandii_blue_jeans_leyland_ciprus_blue_jeans A javasolt ültetési táv 70-90 cm. A konténeres kiszerelés bármikor ültethető, viszont ha nem megoldott az öntözés, biztosabb volna ősszel ültetni. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Jó napot! Sajnos nem tudok segíteni, mert főleg trópusi dísznövényekkel foglalkozom, cserjékkel és díszfákkal abszolúte nem. Nekem az a gyanúm, hogy ez egy gomba betegség, ezért egy tavaszi lemosó permetezés, akár bioszerrel mindenképp hasznos. Én úgy tudom, hogy a Magnolia grandiflora nem kedveli a savanyú talajt, ő a meszeset preferálja. Ez is okozhat gondot a felszívódási nehézségek által.
Üdvözlöm! Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem valahol megfázhatott a növény. A virágok, termések a legérzékenyebbek a hidegre. A Fülöp-szigetekről származik ez a dísznövény, tehát hazánk klímája merőben eltér az igényeitől. Így látatlanban azt mondom, nem lesz gond a növénnyel. :) Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Miklós! Elképzelhető, hogy nagyon megtömörítette a földet. A vásárolt földnek valószínűleg magas a humusztartalma, ami igen jól megtartja a vizet. Szellőztessen sokat, egyelőre ne öntözzön. Ha öntöz később, alulról tegye. Hadd szívja fel alulról a vizet. Sűrűn keveset adjon nekik. A penész ellen használjon Dithane permetszert. Vízben oldva permetezze be a földet jó alaposan. Remélhetőleg ezekkel az intézkedésekkel megoldódnak a problémák. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Bettina! A cukorsüvegfenyőnek gyakori kártevője az atka. Nagyon apró szívogató rovarokról van szó. Permetezze le Flumite nevű, vagy egyéb atkaölő permetszerrel. Az öntözővízhez adagoljon kéthetente örökzöldeknek való tápoldatot, műtrágyát. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs