4421. 5 hiba, melyet paprikatermelők elkövethetnek
A paprikatermesztést számos kórokozó és kártevő nehezíti, emellett a termesztési körülményekre is kimondottan igényes. Most pár általánosan elkövetett hibára hívnánk fel a figyelmet.
A paprikatermesztést számos kórokozó és kártevő nehezíti, emellett a termesztési körülményekre is kimondottan igényes. Most pár általánosan elkövetett hibára hívnánk fel a figyelmet.
A földimogyoró Magyarországon is termeszthető gazdaságosan. A Debreceni Egyetem agrárkarán pedig azt is bebizonyították, hogy nemcsak termeszteni, hanem feldolgozni is megéri: a belőle készített olaj világpiaci ára folyamatosan emelkedik.
A legtöbb áldozatot szedő krónikus betegségek 70-80 százalékának kialakulásában azegészségtelen táplálkozás fontos szerepet játszik. Az okostányér segíthet a megfelelő étrend összeállításában.
1 napi mintaétrend – egészséges felnőttek számára, 2000 kcal napi energiabevitelt véve alapul
A hideg és a téli fagyok nemcsak kárt okozhatnak a mezőgazdaságban, jótékony hatásuk is lehet, például elpusztítják az elszaporodott kártevőket.
A fácskát valószínű, hogy a lisztharmat gomba támadta meg, az alábbi cikkben olcashat a védekezésben használatos szerekről: Hogyan védekezzünk a lisztharmat ellen?
A szárazság és a túlöntözés jelei hasonlóak a növényeknél... Pozsgás növény lévén bírja a rövidebb száraz periódusokat is. Mielőtt megöntözné, várja meg, hogy talaja kiszáradjon. A napsütést szereti, de fontos, hogy a szobából ne rögtön tegyük ki a tűző napra, mert elégeti a leveleit. Bővebben: Nehezen virágoztatható újra a korallvirág Kertépítész a lakásban: mire csábítanak a szobanövények?
Ha jól látom, ez egy eperfa (Morus sp.) magonc... Eperfa
Ez egy angol muskátli, tartása eltér a nálunk hagyományosan nevelt muskátlitól. Nem bírja olyan jól a tűző napot, a szárazságot. Keressen neki egy félárnyékosabb helyet és rendszeresen locsolja. Meghálálja a tápoldatozást is. Sok sikert! A muskátli tartás leggyakoribb hibái Volt már muskátlija?
A virágzáseléréséhez a növényeket szeptember elejétől hűvös környezetbe kell helyeznünk 4-5 hétre. Ebben az időszakban a hőmérséklet ne emelkedjen tartósan 16 °C fölé. Ezért ilyenkor érdemes a növényeket a szabadba helyezni és a nappali hőmérsékletet párásítással, árnyékolással mérsékelni. BŐVEBBEN: Orchidea fajták: csónakorchidea