41. Aloe vera: egy igazi csodaszer, ennyi minden ellen be lehet vetni!
Az orvosi aloé (Aloe Vera) rengeteg egészségügyi panasz ellen bevethető. Ráadásul nagyon könnyű gondozni is.
Az orvosi aloé (Aloe Vera) rengeteg egészségügyi panasz ellen bevethető. Ráadásul nagyon könnyű gondozni is.
Ezek a virágok gyönyörűek, de szörnyű szagokat árasztanak, ami esetükben a túlélés elengedhetetlen eszköze. Ha szépnek nem is mondható mindegyik, azért tagadhatatlanul a természet különleges alkotásai. Csak fotón ajánljuk, mert a bukéjuk tényleg nem emberi!
Tudja, mi a különbség a kaktusz és az orchidea között? Szinte semmi, csak az orchideának jobb a sajtója! A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete, mint a nevünkben is benne van, többek között azért alakult, hogy ne csak az amúgy általunk szintén kedvelt orchideának legyen jó a híre, hanem a kaktusz is kapjon a rivaldafényből. Látogasson el a kiállításra!
Minden szobanövény javítja az általunk belélegzett levegő minőségét, de vannak, amelyek jobban kitűnnek ezen a téren. Lássuk milyen növényeket érdemes nevelni otthonunkban!
A szobanövények élettel töltik meg a helyiségeket. Mivel dísznövények, egészségügyi szempontból is hasznosak, hiszen tisztítják a levegőt, és növelik a páratartalmat. A virágzó szobanövények egy többlet élvezetet biztosítanak, színt, és legtöbbször még finom illatot is visznek hajlékunkba.
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Ha jól látom, elég sötét helyen van a kaktusz (vagy este van?). Minden esetre, ha nincs elég világos helyen, akkor hajlamos a megnyúlásra a kaktusz, főleg ha az igényeltnél több locsolást kap.
A legtöbb kaktusz a minusz 1-2 fokot még kibírja, de mivel hazánkban nem ritka a minusz 10-20°C fok sem, ezért mindenképp egy védett helyre kell vinni őket. Legjobb számukra a világos 5-10°C-os helység. <p>Vannak viszont télálló kaktuszok, azok a mi teleinket is gond nélkül átvészelik a szabadban.
Valószínű, hogy a virágboltban hűvösebb volt és emellett magasabb a páratartalom, mint a meleg szobában, ezért inkább gyakoribb locsolást javasolnék. Kezdetnek érdemes egy vízfűrdőd adni a kókadó növénynek: kb fél órára egy lavor vízbe kéne állítani a növény, ami alatt fel tudja szívni magát vízzel, majd hagyni, hogy a felesleges víz kicsöpögjön, s utána visszaállítani a tálcájára. Ha úgy találja, hogy földje kiszáradt, újra lehet locsolni.
A majomfának (Crassula argentea) valóban nagyon helyes virágai vannak, amiket a mi éghajlatunkon csak idős korában hoz. (Gondolom az Ön ideősebb példánya már alkalmas lenne rá.) A virágzásának feltétele - a kaktuszokhoz hasonlóan - a megfelelő teleltetés. Világos, de hűvös helyen, minimális öntözés mellett kell tartani a téli hónapokban, míg nyáron a szabadban, déli, meleg, napsütéses oldalon.