4611. 2018 újévi piacles
Új év, új piac. Nézzünk körbe mi változott az előző évekhez képest. 2018. 2. hét.
Új év, új piac. Nézzünk körbe mi változott az előző évekhez képest. 2018. 2. hét.
Tél közepén, a tavasz és a nyár utáni vágyakozás évről-évre utolér bennünket. Mutatunk néhány könnyen megvalósítható ötlelet, amivel a tavaszt az otthonunkba csalogathatjuk.
Amerikai tudósok megfejtették, hogy hódították meg a Földet a virágos növények, melyek a ma élő növények 90 százalékát teszik ki - számolt be a BBC hírportálja.
Igazán izgalmas dologba vágtak a Főkert munkatársai: videósorozatban mutatják be a legrégebbi kertész cég kulisszatitkait.
Igazán izgalmas dologba vágtak a Főkert munkatársai: videósorozatban mutatják be a legrégebbi kertész cég kulisszatitkait. A Fadoktorok című epizódban a FŐKERT favédelmi munkacsoportjának munkáját mutatják be.
Üdvözlöm! A leírtak alapján nagyon agresszív növényről van szó. Azt javaslom, hogy minden kinőtt hajtást permetezzenek le Glialka, vagy Glifogan nevű szerrel. 10 literbe tegyen 2 dl vegyszert, és ezzel fújja le. Sok kezelés szükséges, de idővel megteszi a hatását. Ezek a szerek kontakt szerek, ami azt jelenti, hogy a növény leveles részeire fújja. A talajjal érintkezve azonnal lebomlanak, nem veszélyes mérgek, de azért kutya, vagy gyerek ne menjen közel 1-2 napig!
Kedves Kérdező! Sajnos nagyon kevés az információ a golgotavirágról, így sajnos nem tudunk szakszerű választ adni. Tartása nagy gondosságot igényel. Lehet, hogy talaj probléma, át lett ültetve? Tápoldatot kap? Ha igen milyet? Át lett helyezve, milyenek a fényviszonyok, páratartalom? Volt rendesen teleltetve, ami nagyon fontos, hogy szépen fejlődjön, virágozzon. Lakásban tartott, vagy nyáron kint van? Ezekre az információkra lenne még szükségünk. Köszönettel: Növényorvos
A tetvek már szinte minden növényünk kártevői, amelyek ellen igyekszünk védekezni, sajnos mindent úgy sem tudunk megoldani. A kis területek növényvédelme arányosan mindig költségesebb, mint a nagy területé, mert olyan kis adagú növényvédőszerek nincsenek, amelyek éppen 3 sorra szükségesek. A sárgarépa tetvek ellen Actara (4gr-os tasak) készítménnyel védekezhetünk, permetezéssel (1-2%-os) vagy belocsolással, a 4 g 10 l vízbe elegendő, de a 12 m-re kb 1-2 liter víz elég.
Tisztelt Berka Márton! A problémára egyértelmű válasz nem adható. A paradicsom esetében a leírt tünetek a paradicsomvészre, palánta dőlésre, tápanyag ellátottsági problémákra, pajor- és drótféreg kártételre is hasonlítanak. A gombostűfej nagyságú zöld színű peték nagyon sok rovarra jellemzőek, köztük a gyökérlegyekre is. Szemrevételezés, de legalább néhány fotó szükséges a pontosításhoz. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikkek: A paradicsom gyakori betegségei Hogyan bírkózzunk meg a paradicsom és a burgonya korai ragyásodásával? Kártevők kiirtása: a paradicsom hernyó
Helló! A képen egy Anthurium huegelli látható. A flamingóvirág közeli rokona.