466. Egy igazán kényes növény a Bouvard-virág (Bouvardia)
Tavasztól-őszig a szabadban, télen hűvös szobában szeret a Bouvard-virág. Cserébe gyönyörű csillagos virágaival örvendeztet meg minket.
Tavasztól-őszig a szabadban, télen hűvös szobában szeret a Bouvard-virág. Cserébe gyönyörű csillagos virágaival örvendeztet meg minket.
Az őszi kaktusz kiállításon Brazília egy teljesen más, alig ismert arcát szeretnénk bemutatni, mégpedig az ország keleti és déli részén élő szukkulenseket.
Az utazást a változatosság teszi élménnyé, ezért érdemes több helyet is meglátogatni egy-egy hosszabb üdülés során. A gyógyvizéről híressé vált Hévíz közkedvelt idegenforgalmi központ. A város közvetlen közelében is rengeteg csodálatos látnivaló várja az utazókat.
Online letölthető füzetet ajánlunk, amely belvárosi társasházak zöldfelületeinek profi megújítását járja körbe és ajánl mindannyiunk számára használható ötleteket kis alapterületű vagy árnyékos kertünk hasznosítására.
Október-november táján gyakori vendég a boltok polcain ez a piros terméseivel díszítő apró, örökzöld bokrocska. Ki ő, és hogyan gondozzuk?
Üdvözlöm! A képen egy japán kamélia (Camellia japonica) látható. Két korábbi cikkünkban minden kérdésére választ talál: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3375/ http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3396/
Kedves GYörgy! A kép alapján nehéz eldönteni. Igazából tippjeim vannak, amit nem szeretnék feltételezésekbe bocsátani. A faiskola közelében lévő fáról egy mag esett be és az kelt ki. MIndenképpen szedje ki a mahónia melöl. Esetleg megpróbálhatja elültetni, de nem vesződnék vele. HA mégis, küldjön képet jövőre és megmondom pontosan mi az!
Kedves Andrea! A mogyorót ideiglenesen lehet dézsában tartani, mert gyorsan nő és nagy lesz. MAximum kettő évig szerintem . Dézsában sok fajt lehet tartani, de arra nagyon figyeljen, hogy télen is öntözze hetente kevés vízzel, akár fagy, akár nem. Erre azért van szükség, mert a napsütés hatására elkezd a növény fotoszintetizálni, amihez sok víz kell. Néhány faj, amit javaslok: Buxus (Buxus), kecskerágó (Eunonymus sp.), korallberkenye (Fotinia), törpefenyő (Pinus mugo), törpe babérmeggy (Prunus) stb, de lehet futóepret, paprikát és egyéb zöldségeket.
Kedves Bernadett! A képek alapján én boglárka cserjének (Kerria japonica) gondolom. Nagyon jellemző a levele. A szél, madár, esetleg egy lehulló darab ág is képes a szaporodásra.
Tisztelt Kertbarát! A képen sajnos tápanyaghiány tünetei vagy a túl kötött agyagos és savanyú talaj tünetei láthatók. A lelassuló növekedés, és a kis levél a nitrégén a kén vagy a cinkhiányra utalhat. A talaj savanyú kémhatása és kötöttsége szintén csökkentheti a tápanyagok felvételét. Javasolt a növények tápoldatozása nitrogén kén és cinktartalmú tápoldatokkal (Volldünger, FitoHorm) Ezenkívül ajánlatos lenne ha savanyú a talaj akkor meszezni (mészkőporozás), ha kötött akkor laza homokot bekeverni. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök