471. Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll
Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll egy új kutatás szerint.
Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll egy új kutatás szerint.
A tölcsérjázmin (Dipladenia) egy egzotikus kúszónövény, amely az egész nyári szezonban ontja a tölcsérhez hasonló virágait. Ezekre figyeljünk!
Vannak olyan cserjék, amelyek télen borulnak virágba, és ezzel visznek egy kis színt a téli álmát alvó kertbe. Mutatjuk!
A hortenziát a rózsához hasonlóan kell metszeni, hogy az évek során ne öregedjen el. Nem mindegy viszont, hogy melyik hortenzia faj nő kertünkben, metszésük eltérő lehet.
Általános szabály, hogy fagymentes időben bármikor telepíthetünk díszcserjéket. A két fő ültetési időszak mégis az ősz (október-november) és a kora tavasz (február vége-március). Vannak azonban olyan fajok, melyek számára kedvezőbb a tavaszi telepítés, mint az őszi.
Fontos a megfelelő koncentráció, különben a többi növény is megsínyli. Sarjhajtások irtására: 3,5 %, - nap; totális gyomirtásra, cserjeirtásra: 5,0-6,7 l/ha, - nap; De évelő gyomok ellen: 5,0 l/ha, 21 nap
Minden édes illatú, nagy tömegben virágzó díszfa vagy cserje vonzza a méheket, de a virágzás néhány hete miatt nem érdemes lemondani a látványról, amit nyújtanak. Édenkertész
Az átültetést erősen befolyásolja a növények kora: az idős cserjék esetében is a gyökérzet sérülése miatt az eredés bizonytalan. A szelídgesztenye fa átültetését, ha 10 évesnél idősebb, nem javaslom, inkább új oltványt ültessen.
A lemosás segít, vagy a tetvek elleni erősebb összetételű szer. Szaporítása: Az angyaltrombitát kora tavasztól nyár végéig dugványozással szaporíthatjuk. Bimbómentes hajtást vágva nyáron könnyen szaporítható. A dugvány vízben vagy homokos talajban könnyen gyökereztethető. Cserje ültetése: Hogy megakadályozzuk a talaj kimosódását, helyezzünk a cserép aljára egy réteg törött cserépdarabot, majd a peremétől 5 cm magasságig töltsük fel a cserepet földdel. Készítsünk mélyedést a gyökérlabda számára. Helyezzük a cserjét a cserépbe. Töltsük fel a cserepet földdel, majd kézzel jól nyomkodjuk le. A cserjét növekedésének megfelelően ültessük át egyre nagyobb virágtartóba, amíg el nem éri kifejlett nagyságát.
Tartható dézsában, cserépben, de az így tartott növényeket fiatal korukban 2 évente érdemes nagyobb cserépbe ültetni. 6-7 éves kor után elegendő 3-4 évente átültetni a növényt. Ültetőföldje: enyhén agyagos kerti földet keverjünk össze homokkal 70-30% arányban. Az átültetést mindig március környékén végezzük el. Márciusban, a rügyfakadás, új hajtások megjelenése után, elvégezhetünk enyhe alakító metszést a növényen a bokrosodás érdekében. Ha már növekedésnek indult a növény, ne metssze meg! Vízigénye: Nyáron, nagy melegben nagy vízigényű, ezért javasolt a mindennapos, de legalább két-naponta történő öntözés, különösen a dézsában tartott növények esetén. Mindig este, vagy reggel öntözzünk. Télen kevesebb vizet igényel, elegendő a kéthetente történő öntözés, attól függően mennyire száraz a föld a növény körül. Hogyan gondozzam a magnóliámat?