4966. Miért kell télire összekötni, fonni a pampafüvet?
A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
Az édesvízi halak beépítése az étkezésbe nagyon sokat tehet az egészség megőrzésének érdekében. Sajnos az elmúlt időszak nem kedvezett a húsfajta megítélésének - a nagyipari haltartás következményei miatt sok zsíros vagy nagyon vizes hússal lehetett találkozni. Ideje visszaállítani az édesvízi halak becsületét, és az ízletes pontyot, süllőt, pisztrángot újra terítékre venni.
Ugyan a régmúltban gyertyák és olajlámpások segítették a sötétben való tájékozódást, valamint a késő esti munkálkodást, azonban manapság már sokkal nagyobb az igény a késő estig való tevékeny életmódra. A gyertyák szerepe visszaszorult, ma inkább már hangulatos kiegészítőkké alakultak, míg az olajlámpások szinte eltűntek a mindennapokból.
Igen gyakori eset, hogy valaki eldönti, hogy rágcsálót fog tartani, de fogalma sincs arról, hogy mivel is jár ez. Éppen ezért mindenképp érdemes még a kiválasztás előtt alaposan tájékozódni arról, hogy milyen tartási körülményeket is igényel a kiválasztott rágcsáló. Nézzük meg, hogy milyen otthon az, ami a legjobb, ha várja az újonnan érkező kis kedvencet!
A gránátalma édes, ropogós magjai kiválóan alkalmasak arra, hogy italok tetejére szórva díszként szolgáljanak, de ki is facsarhatjuk őket.
Ez a növény valószínű, hogy a Hoya carnosa egy nemesített fajtája, hogy pontosan melyik azt a nemesítő vagy a bolt, ahol vásárolta tudná megmondani, mivel számtalan fajtája létezik. (Az Édenkertészhez valóban csak egy képet lehet egyszerre feltölteni.)
A fehér tölcsérvirág vagy más néven kálla ( Zantedeschia aethiopica vagy Calla aethiopica) melegkedvelő mocsári növény, télen a vízből kiemelve 10 fokon kell teleltetni, másik mód, ha a hagymáját földbe ültetjük és a szobában teleltetjük.
A gardenia igen szeszélyes növény. A virágbimbók kifejlődéséhez 16-18 °C-os éjszakai és 20-22 °C fokos nappali hőmérsékletre van szüksége. Egyenletes hőmérsékletet (télen 10-16 fok) és gondos öntözést igényel. <p>Kifejezetten utálja a kemény vizet, ha nincs ideje forralni neki vizet, állott vízzel locsolja. Télen vízigénye csökken, csak arról kell gondoskodnunk, hogy ki ne száradjon talaja. <p>A rovarok melyek megtámadták a növényeit valószínű, hogy liszteskék. Mellékelem a róla szóló leírást!
Mivel olyan táplálék nem igazán létezik, amit csak a cinkék szeretnének -a verebek pedig nem, ezért elég nehéz ´megszabadulnunk´ a verebektől. A kérdés, hogy érdemes-e őket kizárnunk az etetésből. Nálunk jól felosztják egymás között a napot, ki mikor látogatja az etetőt. Azt viszont tapasztaltuk, hogy a verebek ügyetlenebbek a cinkéknél, ezért, ha olyan eleséget akaszt ki nekik, amin meg kell kapaszkodniuk, az a cinkéknek jobban fog menni. Drótra fűzött féldiókon például hosszasan elcsámcsognak a cinkék, míg a verebek nem tudják kienni belőle a táplálékot.
A kakiszilva - vagy szebb néven - datolyaszilva nem egyezik meg a datolyával. A mellékelt cikkben mindkét gyümölcsről láthat képet. A datolyaszilva termése magtalan, ezért magról nem, csak szemzéssel vagy tősarjakról szaporítható.