4966. Miért kell télire összekötni, fonni a pampafüvet?
A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
Az édesvízi halak beépítése az étkezésbe nagyon sokat tehet az egészség megőrzésének érdekében. Sajnos az elmúlt időszak nem kedvezett a húsfajta megítélésének - a nagyipari haltartás következményei miatt sok zsíros vagy nagyon vizes hússal lehetett találkozni. Ideje visszaállítani az édesvízi halak becsületét, és az ízletes pontyot, süllőt, pisztrángot újra terítékre venni.
Ugyan a régmúltban gyertyák és olajlámpások segítették a sötétben való tájékozódást, valamint a késő esti munkálkodást, azonban manapság már sokkal nagyobb az igény a késő estig való tevékeny életmódra. A gyertyák szerepe visszaszorult, ma inkább már hangulatos kiegészítőkké alakultak, míg az olajlámpások szinte eltűntek a mindennapokból.
Igen gyakori eset, hogy valaki eldönti, hogy rágcsálót fog tartani, de fogalma sincs arról, hogy mivel is jár ez. Éppen ezért mindenképp érdemes még a kiválasztás előtt alaposan tájékozódni arról, hogy milyen tartási körülményeket is igényel a kiválasztott rágcsáló. Nézzük meg, hogy milyen otthon az, ami a legjobb, ha várja az újonnan érkező kis kedvencet!
A gránátalma édes, ropogós magjai kiválóan alkalmasak arra, hogy italok tetejére szórva díszként szolgáljanak, de ki is facsarhatjuk őket.
A probléma nem az alacsonyabb hőmérsékletben keresendő, ez teljesen optimális a Ficus téli szállásának. A fikusz levélhullása miatt a fényhiány okolható, ilyenkor akár lombjának nagy részét elpotyogtathatja. Megoldás rá, hogy tavasszal vissza kell metszeni a kopasz ágakat a következő szemig, ezzel serkentjük az új levelek képződését.
a kroton vagy csodacserje viszonylag igényes növény, ha nem tudjuk igényeit teljesíteni elhulljtja leveleit, a növény legyengül, könnyen megtámadják a kártevők. Száraz környezetben a takácsatka elszaporodásával kell számolni, valószínű, hogy az támadta meg az ön növényét is. Párásítson gyakran a növény körül, zuhanyozza le ismét, ha továbbra sem javul, atkaölő szerrel kell lepermetezni.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A plumbágonak a visszametszés nem fog gondot okozni, ezáltal csak bokrossabb és virágzása is intenzívebb lesz. Viszont az 5-8 fok körüli hőmérsékleten és szinte teljesen szárazon tud csak igazából telelni, tehát ha lehetséges keressen inkább egy fagymentes, sötét helyet számára és a maradék bő 2 hónapot oda ´száműzni´. Majd április végétől ki lehet tenni a szabadba s rendszeresen tápoldatozni.<p> A murvafürtnek is hasznos a visszametszés és a hűvös teleltetőhely is. Január-februárban visszavágott, még nem fásodott hajtásairól a murvafürt szaporítható. Magas hőmérsékletet (30-35 fokot) és magas páratartalmat kell biztosítani a dugványnak, ez egy üveglappal lefedett szaporítóládában érhető el.
Igen, átültetéskor a mag már szinte teljesen a föld alá kerülhet, de ne ültesse sokkal mélyebbre! Sok sikert!