4966. Miért kell télire összekötni, fonni a pampafüvet?
A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
Az édesvízi halak beépítése az étkezésbe nagyon sokat tehet az egészség megőrzésének érdekében. Sajnos az elmúlt időszak nem kedvezett a húsfajta megítélésének - a nagyipari haltartás következményei miatt sok zsíros vagy nagyon vizes hússal lehetett találkozni. Ideje visszaállítani az édesvízi halak becsületét, és az ízletes pontyot, süllőt, pisztrángot újra terítékre venni.
Ugyan a régmúltban gyertyák és olajlámpások segítették a sötétben való tájékozódást, valamint a késő esti munkálkodást, azonban manapság már sokkal nagyobb az igény a késő estig való tevékeny életmódra. A gyertyák szerepe visszaszorult, ma inkább már hangulatos kiegészítőkké alakultak, míg az olajlámpások szinte eltűntek a mindennapokból.
Igen gyakori eset, hogy valaki eldönti, hogy rágcsálót fog tartani, de fogalma sincs arról, hogy mivel is jár ez. Éppen ezért mindenképp érdemes még a kiválasztás előtt alaposan tájékozódni arról, hogy milyen tartási körülményeket is igényel a kiválasztott rágcsáló. Nézzük meg, hogy milyen otthon az, ami a legjobb, ha várja az újonnan érkező kis kedvencet!
A gránátalma édes, ropogós magjai kiválóan alkalmasak arra, hogy italok tetejére szórva díszként szolgáljanak, de ki is facsarhatjuk őket.
Ha 150-200 nm-en összefüggő gyommező alakul ki, csak glifozát hatóanyagú totális gyomirtó szer alkalmazása jelent megoldást, mivel a nyírásokkal a gyökértörzset folyamatosan erősíti. A gyomirtást legalább 10-15 cm magasságnál, tapadásfokozó anyag hozzáadásával kell kijuttatni. A kezelés után a kezelt területen legalább 20-25 napig sem fűnyírás, sem talajmunka nem végezhető! Üdvözlettel: Növényorvos Glifozát hatóanyagú gyomirtó szer 2017-ig használható
Kedves Marika! Sok oka lehet: rossz a növény minősége, kevés víz, sok víz, nem megfelelő teleltetés stb. Ha lehet ki kell ültetni a kertbe, majd ősszel betakarni, mert fagyérzékeny növény. Ha viszont cserépbe tartja, akkor át kell ültetni nagy cserépbe, és rendszeres öntözés mellett erkélyre, vagy kertbe ki kell rakni és fagymentes helyen (8-15 C) átteletetni.
Kedves Kérdező! Ha lehetséges, szeretnék az elváltozásról, ill. az egész növényről egy képet kérni! Köszönöm. Növényorvos
Kedves Detty! Habár van növényházi termesztés is, de akkor sincs most szezonja a levendulának. Június előtt nehéz lesz találniuk. Esetleg kérdezzenek meg egy termesztőt: http://levendula-elado.blog.hu
Kedves Magdi! A ládákat átcsiszolás után időjárás és UV álló falazúrral le kell kezelni (sadolin, xyladecor, lazuran). A kezelés után, legalább 2 hetet várjon a földdel való feltöltéssel, nehogy a festékben lévő anyagok kárt tegyenek a növényekben. Jó továbbá, ha a ládák lábakon állnak, hogy a víz ne álljon meg alatta. Belülről lehet fóliával bélelni. Ez a legegyszerűbb, de ne jusson át a víz a fólián, mert a fa és a fólia között penészedhet. Néhány, napos fekvésbe való mutatós virág: macskafarkú veronika, pompás kúpvirág, évelő díszgyertya, évelő kokárdavirág, sarkantyúvirág, paprikavirág, gyűszűvirág, margitvirág. A bársonyvirág is szép, de az nem évelő, saját magról újra lehet ültetni. Üdvözlettel: Növényorvos