526. Rangos nemzetközi díjat nyert a Folly
Nem először kapta meg a Folly ezt a rangos, nemzetközi díjat.
Nem először kapta meg a Folly ezt a rangos, nemzetközi díjat.
Olyan baktériumfajt azonosítottak Magyarországon, amely az egész paradicsom-és krumplitermést elviheti. De a rózsákat sem kíméli!
Az udvarunk és kertünk lehet az otthonunk egyik legfontosabb része, ahol számos szabadidős tevékenységet végezhetünk, például grillezhetünk, kertészkedhetünk, pihenhetünk, olvashatunk, játszhatunk, vagy csak élvezhetjük a friss levegőt. A kertünk felfrissítése és újítása nagyszerű lehetőséget jelent arra, hogy jobban kihasználjuk ezt a teret és kényelmesebbé, élhetőbbé tegyük otthonunkat.
Egyre népszerűbb megoldás a hőszivattyús fűtés, hiszen számos előnye van ennek a megújuló energián alapuló alternatívának. Egyfelől környezetbarát megoldás, másrészről rugalmas és a nagy hatékonysága mellett hosszú távon anyagilag is megtérül a rendszer beépítése. A lehelyezhető talajszonda vagy a föld alatt kiépített csövek pedig a tévhitekkel ellentétben nem akadályozzák meg a gondozott, rendezett kert kiépítését.
Nincsen jobb, mint nyáron egy virágos balkon, terasz árnyékában kortyolgatni a kávénkat reggel, vagy egy hideg bodzaszörp vagy egy pohár bor társaságában rácsodálkozni a felhőkre. Mutatunk 3 meseszép kúszónövényt, amelyek jól bírják a meleget.
Üdvözlöm! A képen egy japán kamélia (Camellia japonica) látható. Két korábbi cikkünkban minden kérdésére választ talál: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3375/ http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3396/
Kedves GYörgy! A kép alapján nehéz eldönteni. Igazából tippjeim vannak, amit nem szeretnék feltételezésekbe bocsátani. A faiskola közelében lévő fáról egy mag esett be és az kelt ki. MIndenképpen szedje ki a mahónia melöl. Esetleg megpróbálhatja elültetni, de nem vesződnék vele. HA mégis, küldjön képet jövőre és megmondom pontosan mi az!
Kedves Andrea! A mogyorót ideiglenesen lehet dézsában tartani, mert gyorsan nő és nagy lesz. MAximum kettő évig szerintem . Dézsában sok fajt lehet tartani, de arra nagyon figyeljen, hogy télen is öntözze hetente kevés vízzel, akár fagy, akár nem. Erre azért van szükség, mert a napsütés hatására elkezd a növény fotoszintetizálni, amihez sok víz kell. Néhány faj, amit javaslok: Buxus (Buxus), kecskerágó (Eunonymus sp.), korallberkenye (Fotinia), törpefenyő (Pinus mugo), törpe babérmeggy (Prunus) stb, de lehet futóepret, paprikát és egyéb zöldségeket.
Kedves Bernadett! A képek alapján én boglárka cserjének (Kerria japonica) gondolom. Nagyon jellemző a levele. A szél, madár, esetleg egy lehulló darab ág is képes a szaporodásra.
Tisztelt Kertbarát! A képen sajnos tápanyaghiány tünetei vagy a túl kötött agyagos és savanyú talaj tünetei láthatók. A lelassuló növekedés, és a kis levél a nitrégén a kén vagy a cinkhiányra utalhat. A talaj savanyú kémhatása és kötöttsége szintén csökkentheti a tápanyagok felvételét. Javasolt a növények tápoldatozása nitrogén kén és cinktartalmú tápoldatokkal (Volldünger, FitoHorm) Ezenkívül ajánlatos lenne ha savanyú a talaj akkor meszezni (mészkőporozás), ha kötött akkor laza homokot bekeverni. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök