5456. 3 perces, filléres DIY karácsonyi ablakdíszek
Karácsonyi hangulatú ablakot pillanatok alatt lehet a semmiből varázsolni. Csupán néhány fehér lapra, ollóra és egy kis ragasztóra van szükségünk, sőt akár a gyerekek is besegíthetnek.
Karácsonyi hangulatú ablakot pillanatok alatt lehet a semmiből varázsolni. Csupán néhány fehér lapra, ollóra és egy kis ragasztóra van szükségünk, sőt akár a gyerekek is besegíthetnek.
A szántók gyomfajai, mezsgyéje és vizes élőhelyfoltjai egyaránt fontos szerepet kapnak az agrártájak élővilágának megőrzésében, ezért 2021-ben az Év vadvirága ezek közül fog egyet képviselni. A szavazás Márton-naptól Vízkeresztig (2021. január 6.) tart.
A késő őszi, téli időszak fontos tápanyagforrásai a diófélék, az olajos magvak és az aszalt gyümölcsök. Koncentrált tápanyagtartalmuk miatt már kis mennyiségű fogyasztásuk is érdemben hozzájárul egészségünk védelméhez. Számos képviselőjük évszázadok óta része a hazai gasztronómiának, de akadnak mindig újabb és újabb, más kontinensekről érkező újdonságok.
Rengeteg információt kell befogadnod, amikor először kerül az otthonodba egy kölyökkutya, ahhoz hogy megfelelően biztosítsd testi és lelki egészségét.
Kedvenc téli fűszereink nemcsak a forralt bort, a kompótot, vagy a gyümölcslevest teszik ízletessé, hanem az egészségünk megőrzése szempontjából is fontosak. Összefoglaltuk a szegfűszeg, a fahéj és a csillagánizs legvonzóbb tulajdonságait!
A tölcsérjézmin (Diapladenia sp.) a napos, félárnyékos, meleget helyet, nedves talajt kedveli. Túl alacsony páratartalmú szobában levelei összesodródnak, virágai lehullanak. Érdemes kavicsrétegből párologtató felületet készíteni a cserepe köré, és azt locsolni, hogy a túl száraz levegőt elkerüljük.
A pálmaliliom nem igényes növény, nem jellemző rá a betegeskedés sem. Előfordulhat viszont, hogy az öntözéssel lehet valami gondja. Mint a kevés víz, de a túlöntözés is okozhat ilyen tüneteket. Az alábbi cikk alapján érdemes megvizsgálni a gyökérzetét, és átültetni ha szükséges.
A föld felszínén megjelenő penész valószínű, hogy a túlöntözés jele. Ezt elősegítheti, ha a talaj tömött, tápanyagban gazdag. A két öntözés között- főleg télen- érdemes hagyni, hogy a föld felső része kiszáradjon, s csak akkor locsolni. Az is segíthet, hogyha nem a talajra, hanem a növény alatti tálcába öntözünk.
A talajlakó kártevők ellen két készítmény engedélyezett, mégpedig a Basudin 10 G és a Diazinon 10 G rovarölő granulátumok, melyeknek ugyan az a hatóanyaguk (diazinon). Vetés vagy palántázás előtt egyszerűen a föld felszínére (vagy a komposztdomb felső rétegébe)kell szórni 5 g/nm adagban. Az említett készítmények hatása hosszú (2-3 hónap), ezért korai zöldségféléknél és korai burgonyában nem szabad őket alkalmazni. Télen a pajorok mélyebbre vándorolnak, ilyenkor nem érdemes ellenük védekezni, a tavaszi felmelegedéssel ők is feljebb húzódnak, akkor kell kiszórni a granulátumot.
Igen, valószínű, hogy a hirtelen levegőváltozás okozott egy kisebb sokkhatást a hibiszkusznak és a meleg miatt hullajtja el a leveleit. Ha visszametszve a padláson telelteti a virágot, majd jövő tavasszal ismét a szabadba viszi, akkor még erősebb és gazgagabban virágzó hibiszkuszbokrot remélhet.