5506. Avokádómag csíráztatása házilag
Az avokádómagot házilag is nagyon egyszerű csíráztatni. Csupán három fogpiszkálóra és egy vízzel teli pohárra van szükségünk.
Az avokádómagot házilag is nagyon egyszerű csíráztatni. Csupán három fogpiszkálóra és egy vízzel teli pohárra van szükségünk.
Kibírják az ablakban, a elviselik a sötét folyosót, de még azt is túlélik, ha csak alkalomadtán kapnak vizet - összegyűjtöttünk három elpusztíthatlan szobanövényt.
Bizonyos kannabisz fajták termesztése itthon is legális, az ezzel kapcsolatos tudnivalókat cikkünkben foglaljuk össze. A legfontosabb, hogy a hatósági ellenőrzés során a termelőnek igazolnia kell az elvetett vetőmag eredetét és eredetiségét.
Krumpli helyett egyszerűen és könnyen készíthetünk diétás köretet főzőbanánból! Hoztunk egy szuper receptet!
A megfelelő csomagolóanyag a raktárban vagy a kamrában áldott kincs. Gyorsan kell valamit elküldeni? Ha ekkor van mihez nyúlni a munkahelyen vagy akár otthon, az rengeteg felesleges vesződségtől és aggodalomtól képes megszabadítani az ember lányát vagy fiát. Mert hát csomagolni eddig is kellett, most is kell, és mindig is kell majd. Nem mindegy tehát, mennyire hatékonyan és biztonságosan tudjuk a küldeményeket védeni és a célállomásra eljuttatni.
A műtrágyákon található Ntrogén-Foszfor-Kálium (NPK) arányszámok, a műtrágyában található makroelemek egymáshoz viszonyított arányát jelölik, tehát nem azt, hogy 1 négyzetméterre hágy g tápanyag kiszórása javasolt. Ez azért fontos, mert levélzöldségek ill. levéldísznövények esetén alapvető tápanyag a nitrogén; addig a virágzó növényeknél a foszfor és a kálium mennyisége a fontos. Érdemes tehát olyan összetett műtrágyát vásárolni, amely már eleve össze van állítva a növény igényeinek megfelelően.
A laza, humuszban gazdag és mindig kissé nedves talajt kedvelik a kállák. Napos fekvésben sokat párologtatnak, ezért gyakran kell öntöznünk. A pangó vizet nem kedvelik, a megvastagodott gyökerek könnyedén elrothadhatnak. A vizen kívül - vegetációs időszakban - hetenkénti( virágos növények számára kifejlesztett általános) tápoldatozást is igényel.
A gumó elültetése után 1(-2) héttel ki kell hogy hajtson, további kb. 1 hónap a szárnövekedés időszaka, aminek végében ott lapul a virágbimbó. Elnyílás után a virágszárat vágjuk vissza, ápoljuk rendzseresen, nyáron, ha lehet állítsuk a szabdba. Ősszel csökkentsük az öntözését, hagyjuk hogy a levelek elszáradjanak. Ekkor vegyük ki a földből a gumót, néhány hétig pihentessük, majd novembertől ismét elültethető és virágoztatható.<p>A hibiszkusz számára az a legoptimálisabb, ha egész télen 12-14 fok körüli világos helyiségben telelhet, de a 8-10 fok sem túl hideg számára.
Köszönöm szerkesztőségünk Nevében!
Valószínű, hogy a virágboltban hűvösebb volt és emellett magasabb a páratartalom, mint a meleg szobában, ezért inkább gyakoribb locsolást javasolnék. Kezdetnek érdemes egy vízfűrdőd adni a kókadó növénynek: kb fél órára egy lavor vízbe kéne állítani a növény, ami alatt fel tudja szívni magát vízzel, majd hagyni, hogy a felesleges víz kicsöpögjön, s utána visszaállítani a tálcájára. Ha úgy találja, hogy földje kiszáradt, újra lehet locsolni.