5831. Néhány tipp, hogy maradandó élmény legyen a nyaralás
Minden évben van néhány nap, amely feltölt minket a szürke hétköznapokra. A korlátozásokkal teli élet után még nagyobb jelentőséget kap a nyaralás.
Minden évben van néhány nap, amely feltölt minket a szürke hétköznapokra. A korlátozásokkal teli élet után még nagyobb jelentőséget kap a nyaralás.
A technológia fejlődésével egyre fontosabbá vált a túlfeszültség védelem a háztartásokban és a különféle intézményekben. Már nincs olyan épület, ahol ne lennének megtalálhatóak a különféle elektromos berendezések. Ezek igen nagy összértékkel rendelkeznek. Egy véletlen baleset következtében akár az összes elektromos berendezés tönkre mehet a lakásban, amely csatlakoztatva volt a hálózathoz a fali aljzaton keresztül. Nem semmi kiadás, igaz? De miként kivitelezhető otthon a túlfeszültség védelem?
A fehér ribizliből könnyen készíthetünk zselét. Mutatjuk, hogyan!
A kerti bútorok világában bizony nincs mindig egyszerű dolgunk, ha szeretnénk minőségi alternatívát találni. Egyrészt általában ezek a termékek lényegesen drágábbak, néha talán túl is vannak árazva, másrészt nem egy hagyományos bútor ellenállóságra van itt szükség. Persze az olcsón jót feltétel általában ritkán teljesül, de drágán is tudunk olyan garnitúrát választani, amit később megbánunk. Hogyan tudod a legjobb ár-érték arányt megtalálni? Cikkünkből kiderül.
A meleg évszakban kevesebb feladat akad a növények körül, ugyanakkor ilyenkor kiemelten fontos a szükséges teendők elvégzése, a kánikulai hetekben ugyanis könnyen sérülnek, nem ritkán el is halnak zöld kedvenceink. Fokozottan érvényes mindez a balkon növényeire, hiszen ezek az évszaktól függetlenül is speciális helyzetben vannak.
A levelek sárgulásának oka valószínűleg a nagymértékű gyökérsérülés lehet. A levelek sárgulása normális esetben csak néhány alsó levélre terjedhet ki, és a továbbiakat nem érinti. A most sárguló levelek tavaszra elszáradnak és akkor le kell vagdosni. Most teendője nincs. Én a nagymértékű gyökérsérülés elkerülése miatt cserepekbe ültetve ásom be a szabadföldbe az Agávéimat és másokat, így a cserép alján lévő lyukakon a gyökérzet belenő a körülötte lévő talajba, de felszedéskor a cserépben maradó gyökereket nem éri sérűlés és ezek a gyökerek részben mérséklik az edényen kivül nőtt gyökerek sérülését. Az Agavékat és Aloékat mérsékelten télen is célszerű megöntözni, a körülményektől függően kb. havonta egyszer, persze csak mérsékelten. A Debreceni Pozsgástár című színes, képes magazinból sok mindent megtudhat a pozsgásnövényekről.
Az árnyéktűrő szobanövényeknek minimum 1200 lux fényerőre van szükségük, míg a fényigényeseknek 5000 lux az optimális. Alacsony fényigényű szobanövények: Milyen szobanövényt tartsunk, ha félárnyékos a szobánk? Strapabíró szobanövények, melyek nem fognak ki rajtad
Ha a Miltónia virágok leesnek az annak a következménye, hogy bimbós korában nem szereti sem a mozgatást, sem a körülmények változtatását. Egyébként ha lehet éjszakára hűvösre kell tenni, mivel mérsékelt hőmérsékleti igényei vannak. A Vanda megoldása nem rossz, de mivel így a gyökerek nem jutnak levegőhöz, valószínű nem fogja sokáig szeretni. A Rossioglossum szintén a hűvöset és a félárnyékot szereti. A pillangókat csak éjszakára kell hűvösre tenni nappal maradhat a melegben. Az éjszakai és nappali hőmérsékletkülönbség indukálja a bimbóképződést. Orchidea fajták: árvácskaorchidea Vanda orchidea gondozása
Kaldeneker György Édenszakácsunk szerint: "az a baj, hogy nyersen tették bele az olajba ill ecetbe. Ha leforrázzák biztosan nem zöldül meg. vagy ha olajosan tennék el, futtassák meg egy serpenyőben forró olajban előtte."
A pajzs- vagy gyapjastetűk megjelenése alacsony páratartalomra utal, sajnos nagyon nehéz kiirtani ugyanis petéiket a talajba vagy a növény rejtett zugaiba rakják és azok kelése után újra fertőződik a növény. A védekezés ellene sajnos eléggé munkaigényes mivel az igazi hatékony szerek csak méregengedéllyel szerezhetők be és nagyon drágák. Igy marad a házimunka: A növényt (ha müanyag cserépben van akkor 5 percre, ha kerámiában akkor 15 percre kézmeleg vizbe beáztatjuk majd óvatosan kicsiket mozgatva kiemeljük a cserépből és lemossuk róla az összes ültetőanyagot de nagyon tisztára! Nem maradhat a gyökereken semennyi! Ezután a lemosóvizet a talajmaradvánnyal együtt kidobjuk. A növényt másnapig száritjuk, papirszalvétára teritve, majd körömlakklemosó (aceton)-ba mártogatott nagyon pici festőecsettel (művészecset) lekenjük a tetveket. A kezelést 2-3 óra múlva megismételjük. Másnapig maradhat egy új szalvétára kiterítve, majd újfent lemossuk tiszta vízzel és akár ugyanazzal az ecsettel le is dörzsölhetjük a maradványokat. Pepecs munka az igaz, de sajna a jelenleg erre kapható közforgalmú szerek semmit sem érnek a petekelés miatt. Növényvédőszer ajánlót az alábbi válaszokban olvashat: Cikász növényem alátétje tele van nyüzsgő, fehér tetűvel A fikusz benjaminomat megtámadta valami, kis fehér göbök vannak a levelek fonákján