5831. Néhány tipp, hogy maradandó élmény legyen a nyaralás
Minden évben van néhány nap, amely feltölt minket a szürke hétköznapokra. A korlátozásokkal teli élet után még nagyobb jelentőséget kap a nyaralás.
Minden évben van néhány nap, amely feltölt minket a szürke hétköznapokra. A korlátozásokkal teli élet után még nagyobb jelentőséget kap a nyaralás.
A technológia fejlődésével egyre fontosabbá vált a túlfeszültség védelem a háztartásokban és a különféle intézményekben. Már nincs olyan épület, ahol ne lennének megtalálhatóak a különféle elektromos berendezések. Ezek igen nagy összértékkel rendelkeznek. Egy véletlen baleset következtében akár az összes elektromos berendezés tönkre mehet a lakásban, amely csatlakoztatva volt a hálózathoz a fali aljzaton keresztül. Nem semmi kiadás, igaz? De miként kivitelezhető otthon a túlfeszültség védelem?
A fehér ribizliből könnyen készíthetünk zselét. Mutatjuk, hogyan!
A kerti bútorok világában bizony nincs mindig egyszerű dolgunk, ha szeretnénk minőségi alternatívát találni. Egyrészt általában ezek a termékek lényegesen drágábbak, néha talán túl is vannak árazva, másrészt nem egy hagyományos bútor ellenállóságra van itt szükség. Persze az olcsón jót feltétel általában ritkán teljesül, de drágán is tudunk olyan garnitúrát választani, amit később megbánunk. Hogyan tudod a legjobb ár-érték arányt megtalálni? Cikkünkből kiderül.
A meleg évszakban kevesebb feladat akad a növények körül, ugyanakkor ilyenkor kiemelten fontos a szükséges teendők elvégzése, a kánikulai hetekben ugyanis könnyen sérülnek, nem ritkán el is halnak zöld kedvenceink. Fokozottan érvényes mindez a balkon növényeire, hiszen ezek az évszaktól függetlenül is speciális helyzetben vannak.
A tölcsérjézmin (Diapladenia sp.) a napos, félárnyékos, meleget helyet, nedves talajt kedveli. Túl alacsony páratartalmú szobában levelei összesodródnak, virágai lehullanak. Érdemes kavicsrétegből párologtató felületet készíteni a cserepe köré, és azt locsolni, hogy a túl száraz levegőt elkerüljük.
A pálmaliliom nem igényes növény, nem jellemző rá a betegeskedés sem. Előfordulhat viszont, hogy az öntözéssel lehet valami gondja. Mint a kevés víz, de a túlöntözés is okozhat ilyen tüneteket. Az alábbi cikk alapján érdemes megvizsgálni a gyökérzetét, és átültetni ha szükséges.
A föld felszínén megjelenő penész valószínű, hogy a túlöntözés jele. Ezt elősegítheti, ha a talaj tömött, tápanyagban gazdag. A két öntözés között- főleg télen- érdemes hagyni, hogy a föld felső része kiszáradjon, s csak akkor locsolni. Az is segíthet, hogyha nem a talajra, hanem a növény alatti tálcába öntözünk.
A talajlakó kártevők ellen két készítmény engedélyezett, mégpedig a Basudin 10 G és a Diazinon 10 G rovarölő granulátumok, melyeknek ugyan az a hatóanyaguk (diazinon). Vetés vagy palántázás előtt egyszerűen a föld felszínére (vagy a komposztdomb felső rétegébe)kell szórni 5 g/nm adagban. Az említett készítmények hatása hosszú (2-3 hónap), ezért korai zöldségféléknél és korai burgonyában nem szabad őket alkalmazni. Télen a pajorok mélyebbre vándorolnak, ilyenkor nem érdemes ellenük védekezni, a tavaszi felmelegedéssel ők is feljebb húzódnak, akkor kell kiszórni a granulátumot.
Igen, valószínű, hogy a hirtelen levegőváltozás okozott egy kisebb sokkhatást a hibiszkusznak és a meleg miatt hullajtja el a leveleit. Ha visszametszve a padláson telelteti a virágot, majd jövő tavasszal ismét a szabadba viszi, akkor még erősebb és gazgagabban virágzó hibiszkuszbokrot remélhet.