591. Rossz üzlet a gazos árokpart
A gyomok és gazok nem csak a termesztett növények között okoznak kárt, hanem az utak mellett is. Érvek és példák a gyommentes környezetért.
A gyomok és gazok nem csak a termesztett növények között okoznak kárt, hanem az utak mellett is. Érvek és példák a gyommentes környezetért.
Hazánkban is elterjedtek mára a nyugaton már bevált növények: elsők között itt tűnt fel a Lucky bamboo, Valentin nap körül a szív alakú "szerelmes levél", de van már a virágföldből kikandikáló zöld babjairól könnyen felismerhető déligesztenye is. Nem véletlen hát, hogy nyitott szemmel járunk az üzletekben.
Mediterrán tengerparti fíling: bébi szépia - magyarul - tintahal a terítéken. Kaldeneker György bemutatja, hogyan lesz a tízlábú tengeri herkentyűből ínyenc vacsora.
Előkészületek: olvasszuk ki, fejezzük le, majd szabadítsuk meg páncéljától a mélyhűtött Black Tiger rákot. Boncolás után kezdődhet a főzőcske!
2008. június 24. Növényvédelmi előrejelzés: az erős felmelegedés csökkentette a szőlőperonoszpóra veszélyét, de elősegítette a rovarkártevők szaporodását.
A császárkorona kifejezetten szereti, ha ugyanazon a helyen hagyják évekig, ezért nem kell kivenni a talajból.
A molykártevők ellen májusban, júliusban és augusztusban védekezhet.
A kaktusz lehetséges, hogy egy kicsit megégett, bár nem valószínű, ha az előző évet teljesen átvészelte ugyan azon a helyen, lehet, hogy a túlzott víz hatására kelentkeztek a foltok. Ha a szabadba kitéve tovább növekszik a beteg rész érdemes a még egészséges darabokat átültetni.
A pálmák közül vannak olyanok, melyek ellenállóbbak (pl. a datolyapálma), de vannak olyanok is, amelyek igényesebbek pl. a kenciapálma nedvesség-, páraigényes. Mielőtt megveszünk egy pálmát, érdemes utánajárni a gondozásának. Probléma lehet a túlöntözés, a kevés pára, az erős napfény, a kevés tápanyag, az alacsony hőmérséklet is. Az egyes pálmafajok gondozásáról cikkeinkben is olvashat.
A tűztövist szaporíthatjuk magról és félfás dugványról is. A magok igen jól csíráznak. Az utolsó tavaszi fagyok után vethető.