7171. Lehet januárban rózsát metszeni? Elmondjuk
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
A rózsák metszése kulcsfontosságú a növény egészségének és virágzásának szempontjából, de az időzítés nagyon fontos. Felmerülhet a kérdés: vajon januárban megfelelő időpont-e a metszésre?
Melyik madarakat kell etetni, és melyiket nem? Miért okozhat gondot, ha egy odút felszámolunk?
Mutatjuk, hogyan állj neki tél végén, kora tavasszal az egyszertermő málna metszésének.
Képzeljünk el egy várost, ahol nemcsak a nagyobb fejlesztések, hanem a kisebb, közösségi ötletek is épp olyan fontosak. Egy várost, ahol az emberek nemcsak lakók, hanem aktív résztvevők is a környezetük formálásában. Budapest pontosan ilyen hely. A közösségi költségvetés kezdeményezése évről évre lehetőséget nyújt arra, hogy bárki, akinek van egy jó ötlete, hozzájárulhasson ahhoz, hogy a főváros még élhetőbb és szerethetőbb legyen.
A cseresznyefa metszése kulcsfontosságú annak érdekében, hogy egészséges maradjon, bő termést hozzon és megfelelő formájú legyen.
Nagy valószínűséggel Olvasónk valóban mirobalánt látott erdélyi kirándulása során. A Myrobalant a kertészek elsősorban kajszi-, és szilvafák alanyaként használják fel, erre oltják (szemzik) rá a nemes fajtát. A myrobalan a nagyon köves és a nagyon száraz talajok kivételéval mindenütt jól díszlik, a magas talajvizet és az átmeneti vízborítottságot is jól tűri. <p>Ha vásárolni szeretne, tekintse meg a Szaknévsor rovatot, ahol ajánlatot kérhet díszfaiskoláktól, gyümölcsfaiskoláktól.
A barnuló, majd elszáradó leveleknek alapvetően három oka lehet, a kevés fény, a magas hőmérséklet vagy a vízhiány. A papagájvirágnál kucsfontosságú, hogy télen hűvös és jól megvilágított helyen tartsuk. Ilyenkor ritkábban, de tavasztól alaposan be kell öntözni, majd a következő öntözésig hagyjuk a földfelszínt kiszáradni. <p>Amennyiben fiatal növényt kapott, tavasszal mindenképpen ültesse át. A fejlett növényeket azonban nem szabad átültetni, mert az évenkénti virágzáshoz fontos a kinőtt cserép.
A köszméte ökológiai igényét tekintve jellemző, hogy a hűvösebb területeken érzi jól magát. Meleg területeken, forró nyarakon nemcsak a lombját veszti el, hanem gyakran a gyümölcs is megperzselődik, értéktelenné válik. <p>Talajjal szemben nem túl igényes, legjobban a középkötött vagy lazáb, levegős, jó vízgazdálkodású talajokat kedveli. Egyre azonban figyelni kell, a levegőtlen talajt egyáltalán nem viseli el.
A sütőtök termését késő ősszel szedjük fel, amikor megcsípte a dér, mert a húsa akkor ízletes igazán. Ez azt jelenti, hogy csak az érett sütőtököt szabad leszedni, kocsánnyal együtt. Fagymentes, száraz helyen decemberig, januárig jól tárolható.
A gyümölcsfákhoz hasonlóan a szobanövényeknek is szükségük van az évenkénti megújulásra. Tetemesebb kort megélt növényeink esetén nem elegendő csupán az átültetés, 2-3 évente újítsuk meg a töveket. A szobapáfrány esetén kora tavasszal végezzünk tőosztást, amikor 2-3 egyforma nagyságú tövet képezünk, és ezeket külön cserépbe ültetjük.