931. Hogyan válasszuk ki a kertészkedéshez szükséges legfontosabb szerszámokat?
Nem kerül sokba a kertészkedés, de néhány alapvető szerszámra szükségünk lesz. A piacon és találhatunk megfelelő szerszámokat valamivel olcsóbban, mint a szakboltokban.
Nem kerül sokba a kertészkedés, de néhány alapvető szerszámra szükségünk lesz. A piacon és találhatunk megfelelő szerszámokat valamivel olcsóbban, mint a szakboltokban.
Saját termékkel rukkolt elő a Körös-Maros Nemzeti Park. Szalámit gyártatnak a magyar szürkemarhákból. Természetesen csak a feleslegessé vált, vagy kiöregedett állományból.
A kertből frissen szedett paradicsom zamata még az ínyenceket is megörvendezteti. Ha sokkal több paradicsomot ültettél, mint amennyit el tudsz fogyasztani, íme egy jó tanács: amennyiben a paradicsomot érett állapotban szeded le, akkor az hosszabb ideig megőrzi ízét és tápértékét, mint bármely más zöldség.
A papírból készült virágcsokor tökéletes utánzata lehet a hagyományos, natúr csokornak, és egyre népszerűbb esküvők alkalmával, vagy ajándék gyanánt. Előnye pedig tartósságában is rejlik. Ha megfelelően tároljuk, ugyanolyan szép marad, mint az első nap és idő múltán is jól fog mutatni.
Gyakran ajánlják az őshonos növények ültetését, és nevelését kerti növényként, egy adott övezetben, ugyanis ezek már alkalmazkodtak az éghajlati feltételekhez. Viszont a nemesített növények, olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, hogy bárhol lehet termeszteni őket, ellenállóbbak a betegségekkel, illetve a különböző kártékony élőlényekkel szemben. Mégis, miért jobb, ha őshonos növényekkel gazdagítjuk kertünket?
Kedves Krisztina! Több kérdést felvet a megtervezett kertrészlet.Mint például milyen széles lesz a kiemelt ágyás lépcsője. Javasolom,hogy először épüljön meg az ágyás és a napjárást addig is figyelje meg, hogy mettől meddig marad árnyékos, napos a terület minden évszakban.Ehhez igazítva érdemes növényeket válogatni amit egy szakember segítségével, de egy alapos növényismerettel rendelkező nővényárus is megtud tenni.Nem csak a növény fajtája a legfontosabb egy ültetés során, hanem a környezet is, a talaj amibe kerülnek.Molnár Gábor Éva kertészmérnök
Kedves Alti! Kép nélkül nagyon nehéz a témához közel kerülni, de ha eltelt évet vesszük figyelembe, akkor az 1,2 m növekedést kicsit sokallom. Lehetséges, hogy nitrogéndús tápanyaggal lett túlhajtatva? Kiegyensúlyozott tápanyagpótlás elengedhetetlen,hogy legyen ami tartsa is a növényt.A kálium túlsúly most biztos megfékezné a nyúlást.Molnár Gábor Éva kertészmérnök
Üdvözlöm! Sajnos nem jó a helyzet, nem jók az esélyek. Ennyi idő alatt már szépen ki kellett volna fakadnia a rügyeknek. Esetleg várjon, hogy a kis hajtások növekedjenek, és azokból szaporítva mentse meg a növényt. 3-4 hetente permetezze le réz hatóanyagú szerrel, illetve tápoldatozza 2 hetente augusztusig, hogy beinduljon rendesen a növekedés. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Boldog Ferencné! 2 ötletem van a problémára. Ilyen tüneteket glifozát hatóanyagú gyomirtószer, és atka tud okozni. Amennyiben a növények közelében gyomirtózás volt, úgy előfordulhatott, hogy a szél elsodort egy kevés permetszert. Oda kell figyelni nagyon, a köd méretű apró permetszercseppek méterekre el tudnak sodródni, ami le nem szárítja a leveleket, de ilyen tüneteket tud okozni. Ha nem volt gyomirtózás, akkor le kellene fújni őket atkaölővel, ilyen szerek például a Nissorun és a Vertimec. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Szabolcs! Alapvetően fejlődniük kellett volna a homokban is. Lehet, hogy az alannyal volt baj. Homokos, laza talajra a vadkajszi alany való. A mirabolán alany a kötöttebb talajokon állja meg a helyét. Az öntözés friss telepítés után elengedhetetlen pláne április/májusban, amikor elkezd hajtani a kajszi. A kitermelés során sérül a gyökérzet. Az ültetéskor kicsit meg kell csipkedni a gyökerek végét, hogy a sérült részek lekerüljenek. Tavasszal meg kell metszeni a fát, hogy a csökkent gyökérfelülettel arányos legyen a lomb mérete. Egyáltalán nem lehetetlen homokon kajszit termeszteni. Az ültetéskor célszerű nem csak a gödör aljára tenni trágyát, hanem a kitermelt homokhoz is kell keverni egy keveset, hogy az épp fejlődő gyökerek már egyből tápanyagdús földdel találkozzanak. Tegyen még egy próbát betartva a felsorolt tanácsokat. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs