931. Hogyan kell fagyasztani a fűszernövényeket?
A friss fűszernövények tartósításának egyik legjobb módszere a fagyasztás, mert gyors és könnyű eljárás és nem igényel vegyszereket, főzést. Nézzük, mely növények alkalmasak a fagyasztásra!
A friss fűszernövények tartósításának egyik legjobb módszere a fagyasztás, mert gyors és könnyű eljárás és nem igényel vegyszereket, főzést. Nézzük, mely növények alkalmasak a fagyasztásra!
A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát... A népmesékben javarészt pórul jár az, aki hazudik, hitünk szerint pedig egyenesen bűn a hazugság. Ebből is látszik, hogy ősidők óta elítéljük a hazugságot, és közben észre sem vesszük, hogy nap mint nap hazudunk...
Azt már tudjuk, hogy azok vagyunk, amit megeszünk. Azt is, hogy az a miénk, amit megeszünk. Az viszont újdonság lehet, hogy a férfierő mennyire függ az elfogyasztott ételek mennyiségétől és minőségétől...
Hányszor halljuk ezt a közmondást, ha valakit hasonlítani szeretnénk a családjához. Egyértelmű, egyszerű bölcsesség, hisz hogy is esne messzire az az alma, mikor a gravitáció befolyásolja .. Ahogyan a gének befolyásolják az öröklődést..
Vajon ez a régi bölcsesség valóban igaz? Mi a különbség félelem és ijedtség között? Jobb lehet az egyik, mint a másik? A félelem mindenképp egy tartós állapotot jelent, az ijedtség pedig egy hirtelen jött negatív hatásra adott reakciónk. De hogyan segít a szervezetünk, hogy "túléljünk"?
Az ananászt nem kell tűző napra tenni, de fontos, hogy világos legyen a szobában vagy erkélyen. Miután elültette az ananászüstököt 2-3 hét alatt kigyökeresedik, majd lombot nevel, s csak ezután lehet rábirni a terméshozásra.
A szúbogarak legszívesebben a legyengült fákat támadja meg. Ha már berágott a fába a vegyszeres védekezés hatástalan. Sajnos a károsított fát ki kell vágni és el kell égetni. Vgyszeres védekezést abban az esetben végezhetünk, mielőtt a szú berágna a kéregbe. Folyamatosan figyelnünk kell a szú rajzását (kétszer egy évben, május-júniusban és augusztus-szeptemberben) és többszöri célzott rovarölőszeres permetezést alkalmazni.
A cserszömörce (Cotinus coggygria) a szélsőségesen száraz körülményeket is elviseli, természetes populációi meszes, dolomitos kopárokon fordulnak elő. Nyirkosabb és kötöttebb talajon gyökerei könnyen megbetegszenek. <p>A vörös levelű változata kevésbé tűri a szárazságot.<p> Kötött, mészben szegény talajon káliumhiány fordulhat elő, ami okozhatja a levelek barnulását. Ilyen területeken mésztrágyázásra lehet szükség.
A porcsinrózsa (Portulaca grandiflora) ellenálló egynyári növényünk, meleg, száraz helyen is szinte gondozás nélkül megél. Tavasszal kell elvetni magját, elvirágzás után, magjait szétszórva saját maga biztosítja fennmaradását.
Ez a probléma egy egyszerű gyökérvizsgálattal megállapítható, a gyökerek a túl sok víz hatására bebarnulnak, felpuhulnak. Ilyen esetben távolítsuk el a beteg gyökérrészeket, ültessük át a növényt laza szerkezetű földkeverékbe. <p>Bövebben olvashat az öntözés fortélyairól alábbi cikkünkben: