956. Olajfa: a gyógyítók és szentek fája
A görög Athéné, a bölcsesség és az igazság istennőjének szent fája volt már az ókorban is. A monda szerint Athéné adta neki a bogyótermő képességét.
A görög Athéné, a bölcsesség és az igazság istennőjének szent fája volt már az ókorban is. A monda szerint Athéné adta neki a bogyótermő képességét.
Egy spórás élőlény, mely sokszor kegyetlenebbül képes pusztítani, mint a legveszélyesebb vírus. Ez a mérgező gomba. A Magyarországon honos több száz gomba faj közül mintegy 35 többé-kevésbé mérgező. Köztük is a legveszélyesebb a gyilkosgalóca.
Ha azt hiszik, hogy a rabszolgaság ideje lejárt, tévednek! Legalábbis a méhek világában még mindig tart. Az állatvilág legszorgalmasabb munkásai, a méhek ugyanis egy kilogramm méz elkészítéséhez 50-60 ezerszer repülnek ki a kaptárjaikból, hogy teli szívják gyomrukat édes virágnektárral. Jobb dolgozók, mint mi?
Azt már tudjuk a reklámból, hogy egy-két szappannak szuper a pH-ja. Azt is tudjuk, hogy nekünk is van. És hogy az egészségünk megőrzése miatt nagyon fontos, hogy megfelelő legyen. De mi is pontosan ez a pH-érték?
Minden ember másképp szereti eltölteni szabad idejét. Van, aki autóversenyekre jár, van, aki siklóernyőzik, más meg inkább TV-t néz. Mindent összevetve elmondhatjuk, hogy vannak passzívan és aktívan pihenő emberek. Furcsának tűnhet, de az aktív pihenés a legtöbb esetben pihentetőbb a passzívabb formáknál!
Az 1. képen Clusia rosea: Télen legalább 16-18 °C-os hőmérsékletet biztosítunk számára. Nyáron huzatmentes, de jól szellőző helyen 21 °C feletti hőmérsékletet igényel. Nyáron, a növekedési időszakban, részleges árnyékban tartsuk növényünket. Természetes élőhelyén a közvetlen, erős, tűző napfénytől megvédi az erdő. Ha túl erős napfény éri, levelei megperzselődhetnek. Télen elviseli a közvetlen, de gyenge napfényt. A cserépben tartott növényt alaposan öntözzük, majd hagyjuk a talajt majdnem kiszáradni a következő alapos öntözés előtt. Az aktív növekedés időszakában havonta tápoldatozzuk közepes töménységű táppal. A 2. képen coleust látok, ha a levelein apró szőröcskék is vannak, akkor biztosan az. A magyar nevén díszcsalán. A vízigénye magas, ezért ne hagyjuk földjét kiszáradni, cserepét tegyük minél naposabb helyre. Nyáron érdemes a hajtáscsúcsokat folyamatosan visszavágni, így tömör dús bokros növényt kapunk. A 3. a Selaginella apoda - Csipkeharaszt. Mérsékelten adjunk neki vizet, és permetezzük is kicsit, szereti kellemes meleg helyet és a világos helyet, de a tűző napot nem bírja.
Tökéletesek a megfejtések! Gondolom, így a gondozásukat is ismeri. Sok örömet kívánok a virágokban és a virágokhoz!
Ismét sikeres volt a virágok kilétének megállapítása!:) Sok sikert a szépségekhez!
A májusi hajtásválogatás (10 cm-es hajtáshosszúságnál) a vezérek konkurens hajtásainak eltávolításából áll. A második zöldmetszés időpontja július eleje, a rügyfakadástól számított 90. nap körül. Ilyenkor adódik a csúcs- és oldalnövekedés szabályozásának legjobb lehetősége. Ha a sudár vezérhajtása lényegesen meghaladja (legalább 30%-kal) az oldalvezérhajtásokét, egy alsóbb, az uralkodó szélirányban álló, másodrendű hajtásra metsszük vissza. Amennyiben az oldalvezérhajtások hosszabbak, kifelé álló másodrendű hajtásra metszünk vissza. Ezzel egyben a vázkarok megfelelő szögét is szabályozzuk, vízszintes irányba térítjük. A július elején végzett zöldmetszés során az egyensúly-szabályozás mellett a központi sudáron és vázkarokon a későbbi termőrészek alapjait is képezzük. Ez a sudár- és vázkarvezérvesszőkön képződött, néhány megfelelő helyzetű másodrendű hajtás meghagyásából áll. A vázkarokon csak oldalirányban, halbordaszerűen hagyunk meg másodrendű hajtásokat.
A nevezett hagyma tavasszal van kereskedelmi forgalomban( www.tulipanvilag.hu oldalon is utána nézhet ennek), a vásárolt hagyma valószínűleg már életképtelen volt a vásárlás pillanatában is(ahhoz hasonló mint tulipánt venni nyáron a Holland virágpiacon)