956. Olajfa: a gyógyítók és szentek fája
A görög Athéné, a bölcsesség és az igazság istennőjének szent fája volt már az ókorban is. A monda szerint Athéné adta neki a bogyótermő képességét.
A görög Athéné, a bölcsesség és az igazság istennőjének szent fája volt már az ókorban is. A monda szerint Athéné adta neki a bogyótermő képességét.
Egy spórás élőlény, mely sokszor kegyetlenebbül képes pusztítani, mint a legveszélyesebb vírus. Ez a mérgező gomba. A Magyarországon honos több száz gomba faj közül mintegy 35 többé-kevésbé mérgező. Köztük is a legveszélyesebb a gyilkosgalóca.
Ha azt hiszik, hogy a rabszolgaság ideje lejárt, tévednek! Legalábbis a méhek világában még mindig tart. Az állatvilág legszorgalmasabb munkásai, a méhek ugyanis egy kilogramm méz elkészítéséhez 50-60 ezerszer repülnek ki a kaptárjaikból, hogy teli szívják gyomrukat édes virágnektárral. Jobb dolgozók, mint mi?
Azt már tudjuk a reklámból, hogy egy-két szappannak szuper a pH-ja. Azt is tudjuk, hogy nekünk is van. És hogy az egészségünk megőrzése miatt nagyon fontos, hogy megfelelő legyen. De mi is pontosan ez a pH-érték?
Minden ember másképp szereti eltölteni szabad idejét. Van, aki autóversenyekre jár, van, aki siklóernyőzik, más meg inkább TV-t néz. Mindent összevetve elmondhatjuk, hogy vannak passzívan és aktívan pihenő emberek. Furcsának tűnhet, de az aktív pihenés a legtöbb esetben pihentetőbb a passzívabb formáknál!
Kedves Ari! Igen, valóban nem a legideálisabb, de a hagyma kiváló védő növény funkciójaként és a kert kis mérete miatt, mégis azt tanácsolom, hogy vesse ela borsót nyugodtan, nem lesz akkora befolyással, hogy esetleg terméscsökkenés lépne fel.
Üdvözlöm András! A lombvesztést betudhatjuk a szállítás közbeni körülményeknek( fénytelen hely, öntözés hiánya, hőmérséklet ingadozás...) Viszont az ág végek feketedése, barnulása a túlöntözés jele is lehet, a fotót nézegetve, szinte biztosra mondható. Javaslom a fekete , elhalt ágrészeket vágja vissza addig amíg a metsz felületen nem kezd fehér tejnedv szivárogni. A növényt célszerű lenne egy friss ültetőközegbe átültetni a gyökérzet metszése nélkül.A másfél hét öntözési ciklus megfelelő neki, de az adott hely klímáját is figyelembe kellene venni (hőmérséklet, fény mennyiség). Tápoldatozás mindenképp ajánlott téli időszakban (október-márciusig) 3 hetente egy alkalommal folyékony bonsai tápoldattal. Márciustól viszont 2 hetente egy alkalommal javasolt.A Ficus ginseng nem szereti a túlöntözést, jobban elviseli a szárazabb ültetőközeget ugyan is a gyökérzetben hatalmas mennyiségű vizet képes tárolni. Csak akkor öntözzünk, ha tapintásra az ültetőközeg felszíne száraz. Ha a fent említett metszést és átültetést elvégzi még abban az esetben is 3-6 hét a növény fizikai állapotának teljes javulása, ezzel számolni kell. Üdvözlettel: Hirth János
Kedves Anikó! Valószínűleg patkány, egér, esetleg pocok lehet. Lehet méreggel, gázosítással, de talán a legjobb a csapda. Ezt gazda boltokban lehet kapni. Egy korábbi cikkünkre szeretném felhívni a figyelmét ezzel kapcsolatban: http://www.edenkert.hu/profi-kertesz/gyumolcsfak-vedelme/koszapocok-elleni-vedekezes-kertben/4544/
Csak arra tudunk gondolni, hogy nem Calla volt, hanem egy hozzá nagyon hasonló növény. Sok ilyen növény van ami nem gumós de a virágzata nagyon hasonló. A gumó nem tűnhet el csak egy esetben ha elrothad.
Tisztelt Sz Hajnal! A gombatrágyát nem szokták takarásra használni mert baktériumos, és gombabetegségeknek a táptalaja lehet. A földdel való takarás lehet a jó megoldás ezt rózsánál, szőlőnél már régóta használják téli takaráshoz. A hagymásokat általában nem szokták takarni, de ha a növények a 10cm-es nagyságot elérték érdemes takarni a tövüket kb 5cm vastagon. Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu