1001. Boróka: szépen elél a homokos talajon is
A boróka egy viszonylag igénytelen cserje, ami bírja a szélsőséges éghajlatot, és szépen fejlődik homokos talajon is.
A boróka egy viszonylag igénytelen cserje, ami bírja a szélsőséges éghajlatot, és szépen fejlődik homokos talajon is.
Ez a mára már hétköznapivá vált finomság több volt egykoron: hatalmi eszköz! A csokoládé a modern korban sem veszítette el a jelentőségét: magas társadalmi rangot jelentett a fogyasztása, a polgári kultúra szerves részét alkotta. A csokoládét majszolva keveseknek jut eszébe, hogy vajon hogyan készül a csoki?
A gnétum örökzöld, alacsonyan és sűrűn elágazó, legfeljebb 10 m magas fa vagy karcsú növekedésű cserje. Vajon hazánkban termeszthető -e és szépségén kívül még mire használhatjuk?
Már alig lehet kapni, pedig szép bokra bőven ontja a termést. A téli gyümölcstálak díszítésére, választékának bővítésére szolgál. 5 ok, amiért nem szabad megfeledkeznünk róla!
A legtöbben ettől az első látásra jóindulatúnak tűnő mozdulattól irtóznak. Pedig alig különbözik a simogatástól vagy egy kedves érintéstől. A csiklandozás mégis egészen más...
Kedves naturella! Szerintem (99%), hogy ez egy termő, azaz kislány virág!
Üdvözlöm! A tőosztást mindenképpen tavasszal kell végezni. Nagyon ügyeljen, hogy sem az anyanövény sem pedig a sarjnövény ne sérüljön!
Tisztelt GImre! A képen a penicilliumos gyümölcsrothadás tünetei láthatók. A gyümölcs felületén gyorsan növekvő világosbarna vizenyős rothadó foltok láthatók. A gyümölcs húsában mélyen behúzódó világosbarnás zöldes vizenyős foltok, rothadás jelenik meg. Védekezni a ventúriás varasodás elleni szerekkel ( Dithane M-45, Chorus 50WG, Kocide 2000, Topas 100 EC) lehet a vegetációban. A szüretkor viszont fontos a sérülés mentes szedés, ami szintén forrása lehet a gombás betegségnek. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kovács Gyula! Az első képen a cseresznye fómás betegsége látható. Az éretlen gyümölcsön barna foltok jelennek meg, az érő gyümölcsön pedig barna foltot elmosódott szélű élénk piros udvar veszi körül. Az érett gyümölcsön fakóbarna besüppedő foltok találhatók. A betegség csak csapadékos években jelentkezik. Védekezni sziromhullás után rendszeresen 10 naponként kell a következő permetszerekkel Topsin-M 70WDG, Dithane-M 45, Polyram DF. A második és a harmadik képen pedig szintén csapadékos évben jelenik meg a kajszin a ventúriás varasodás. (A himlő vírusos betegség, ami nem csak a gyümölcsön és levélen okoz foltosodást, hanem a magon is. Ez ellen nem lehet védekezni. A vírus vektorok levéltetvek ellen rendszeresen rovarölő szerrel kell védekezni.) A ventúriás varasodás ellen Dithane M-45, Topsin-M 70WDG. Topas 100 EC, Chorus 50WG, Kocide 2000 gombaölőszerekkel lehet a vegetációban a szirom hullás után 10 naponta, kombinálva rovarölő szerrel. A metszés és a túlkötődés esetén a gyümölcsritkítás, elengedhetetlen fitotechnikai munkaművelet a szellős koronájú fa és a szép nagy egészséges gyümölcsök kineveléséhez. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Zsolt! Ne aggódjon! Ezek a gombák nem jelentenek veszélyt a növényére. Mivel ezek a gombák korhadéklakók, ezért a korhadó ültető közegben nagyon jól érzik magukat! amit lát ezekből szedje ki, virágzás után ültesse friss keverékbe! Valószínüleg már régi lehetett a keverék!