116. Viaszvirág: imád szenvedni, sanyargatás után virágzik
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
A vízipálma mocsári növény, ezért a gyökereit állandóan nedvesen kell tartani. Télen azonban könnyedén el kezd sárgulni. Ez az oka.
Nagyon dekoratív növény, hosszanti, bordó levelei viszonylag kicsik, selymes szőrökkel fedettek. A levelek fonákja sötétvörös színű.
A zöldike egy gyorsan növő növény. Lehajló levelei, vékony, lecsüngő szárain tavasszal és nyáron növő apró, fehér virágai, majd az utána kifejlődő kis sarjnövénykék teszik vonzóvá.
Szemetgyönyörködtető látványt nyújtanak a természetes zöldben elszórtan nyíló, tarka vadvirágok. Ehhez társul a virágos rét hétről hétre változó illata. Mindez egyszerűen, néhány alapvető szabály követésével megvalósítható. Virágos kert ötletek itt!
Leginkább a leveleiről lehet megkülönböztetni a két növényt: A homoktövis (Hippophae rhamnoides) az ezüstfafélék (Eleagnaceae) családjába tartozik, kétlaki, lombhullató, jelentéktelen (szél által megporzó) virágú cserje, amely csak akkor hoz termést, ha hím és nő jellegű bokrokat telepítünk egymás közelébe. Megnyúlt ezüstbarnás levelei, tövisei és piros bogyós áltermései vannak. A homoktövis termése nemcsak ehető, hanem igen magas C-vitamin-tartalmú, A tűztövis (Pyracantha coccinea) a rózsafélékkel rokon, dúsan, álernyőben álló virágai és vörös áltermései vannak. Értékes díszcserje, örökzöld levelei és dúsan álló termései, valamint tüskés ágai miatt kitűnő sövénynek számít.
Sajnos az orchidealeltárban olyan növény,hogy Cambria nem létezik!Ezt a nevet a holland termesztők találták ki az összes általuk előállított hibridre, mégpedig azért, hogy ne kelljen minden növényük mellé a növény valódi nevével új névtáblát készíteniük. Általánosságban azért tudni kell, hogy ezen összefoglaló név alatt található növények inkább a hűvösséget kedvelik (nappal-17-20,éjjel-14-18 fok).Nem vízigényesek két öntözés között a talajuknak teljesen ki kell száradnia. A levelek elkanyarodását okozhatja a légmozgás és/vagy a párahiány,(esetleg tápanyaghiány)melynek minimuma legalább 60% kell legyen.
A ciklámen a hűvös, világos helyiségek ideális növénye, meleg szobában vagy túlöntözve gyorsan elvirágzik és lekonyulnak a levelei, virágai; majd előbb-utóbb tönkre megy. Keressen számára ideálisabb helyet, pl. egy északra néző ablakban; reméljük még nem késő.
Csak miután teljesen visszaszáradt! Szaporodását mesterségesen befolyásolni nem igazán lehet a tavaszi időszak megindítja a hajtásfejlődéseket, akkor önmagától szaporodni fog. Átültetése nem szükséges nem baj ha a cserép tele van gyökérrel, szereti a szűk helyet.
Fiatalabb tűztövis töveknél valóban gyakori, hogy a virágos hajtásvégeket metsszük vissza, s ezzel eltávolítjuk a későbbi díszítő terméseket, de mindenképp megéri a későbbi erős növekedésért és bő termésért. A terméshozást ezenkívül nagyban befolyásolja a nemesített fajta is: egyesek többet, míg mások kevesebbet teremnek. A metszést halaszthatja a virágzás utánra is, látva így, hogy mennyi későbbi termést távolít el a növényről.