116. Viaszvirág: imád szenvedni, sanyargatás után virágzik
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
A vízipálma mocsári növény, ezért a gyökereit állandóan nedvesen kell tartani. Télen azonban könnyedén el kezd sárgulni. Ez az oka.
Nagyon dekoratív növény, hosszanti, bordó levelei viszonylag kicsik, selymes szőrökkel fedettek. A levelek fonákja sötétvörös színű.
A zöldike egy gyorsan növő növény. Lehajló levelei, vékony, lecsüngő szárain tavasszal és nyáron növő apró, fehér virágai, majd az utána kifejlődő kis sarjnövénykék teszik vonzóvá.
Szemetgyönyörködtető látványt nyújtanak a természetes zöldben elszórtan nyíló, tarka vadvirágok. Ehhez társul a virágos rét hétről hétre változó illata. Mindez egyszerűen, néhány alapvető szabály követésével megvalósítható. Virágos kert ötletek itt!
Kedves GYörgy! A kép alapján nehéz eldönteni. Igazából tippjeim vannak, amit nem szeretnék feltételezésekbe bocsátani. A faiskola közelében lévő fáról egy mag esett be és az kelt ki. MIndenképpen szedje ki a mahónia melöl. Esetleg megpróbálhatja elültetni, de nem vesződnék vele. HA mégis, küldjön képet jövőre és megmondom pontosan mi az!
Tisztelt Ancsa! A cserépben lévő rhododendront nem kell átültetni más cserépbe a tavaszi kiültetésig. A rhododendront viszont lakásba ne tegyük. Tegyük inkább ki egy védettebb teraszra a szabadba a cserepet betakarva papírral falevéllel. Télen az erős napos helyre ne kerüljön mert elfagyhat. Félárnyékos helyen és a cserepét takarva teleltessük a szabadban. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A fényképen a nyugati tuja (Thuja occidentalis) valamelyik változata látható melynek a toboz termései jelentek meg a növényen. Ez természetes normális folyamat. Vannak változatok melyek nem meddőek és termést és magot is hoznak. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Puhl Edit! A képen az eperfa-pajzstetű egyedei által alkotott telepe látható. Ez a pajzstetű fehér és szürke színű. Sajnos elég sok tápnövénye ezért polifág kártevőnek számít. Az eperfán, őszibarackfán, kívül az orgonán, szivarfán, japánakácon és sok más dísznövényen is előfordulhat. Védekezni mechanikusan, és kémiai úton lehet. Mechanikusan az orgona törzséről gyökérkefével vagy óvatosan drótkefével ledörzsölöm a pajzstetveket, úgy hogy a növény háncsrésze ne sérüljön. Kémiai vegyszeres védekezés a következő rovarölő szerekkel lehet Mospilan SG, Cyperkill, Vektafid A , Nevikén. Az eredményesség érdekében használjuk mind a két védekezési formát. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu