116. Viaszvirág: imád szenvedni, sanyargatás után virágzik
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
A vízipálma mocsári növény, ezért a gyökereit állandóan nedvesen kell tartani. Télen azonban könnyedén el kezd sárgulni. Ez az oka.
Nagyon dekoratív növény, hosszanti, bordó levelei viszonylag kicsik, selymes szőrökkel fedettek. A levelek fonákja sötétvörös színű.
A zöldike egy gyorsan növő növény. Lehajló levelei, vékony, lecsüngő szárain tavasszal és nyáron növő apró, fehér virágai, majd az utána kifejlődő kis sarjnövénykék teszik vonzóvá.
Szemetgyönyörködtető látványt nyújtanak a természetes zöldben elszórtan nyíló, tarka vadvirágok. Ehhez társul a virágos rét hétről hétre változó illata. Mindez egyszerűen, néhány alapvető szabály követésével megvalósítható. Virágos kert ötletek itt!
Nem csak a gyümölcstermő csonthéjasokon, de a babérmeggyen is megjelenik ez a kórokozó. Hűvös, csapadékos tavaszokon súlyos megbetegedést okozhat. A nyár végére jelentős lombvesztés következhet be. A károsított leveleken barnás-pirosas, apró, kerek foltok jelennek meg. Az idő előre haladtával ezek a foltok kitöredeznek, és a levél úgy nézz ki mintha sörétes puskával lőtték volna rá. A kórokozó micéliummal és konídiummal telel át a vesszőkön és a lehullott leveleken. Védekezés: beteg vesszők eltávolítása, rügypattanás előtt rezes lemosó permetezés. Vegetációban kontakt és felszívódó szerek kombinációjával és 10-14 napos permetezési fordulókkal lehet védekezni. A legendás babérmeggy (Prunus laurocerasus) - 1. rész
Ha jól látom, ez egy telt virágú gránátalma (Punica granatum) Mindenképp érdemes megtartani. Gondozásáról bővebben olvashat itt.
A nyírfák (Betula sp.) viszonylag ellenálló fák hazánkban, kiemelkedő kártevője, kórokozója nincsen, a városi levegőt is viszonylag jól bírja viszont az egyre melegebb és szárazabb nyarakat nehezen viseli. Élettani okok állhatnak a gyenge méret és a hirtelen lombvesztés mögött. Öntözéssel és tápaynagutánpótlással lehet segíteni átvészelni az egyre melegedő klímát. Bővebben itt>>
Az írisz levelein tripsz szívásnyomok láthatók, az 1-2 mm-es rovar pedig maga a kártevő. A kellemes őszi időnek köszönhetően még aktívan károsítanak, ezért akár most is lehet ellenük rovaroölőszerrel permetezni (Piretroid vagy szerveszfoszforsavészter hatóanyagú szerrel) és következő tavasszal is számolni kell megjelenésükkel. Kik azok a tripszek? Zöldségfélék biológiai növényvédelme: levéltetű, burgonyabogár, tripsz
Kedves Bernadett! Sajnos a tujáknak az utóbbi években egyre több kártevője és kórokozója van, amelyek megjelenése tipikusan az élettanilag hátrányos helyzetű növényállományban fokozott. Amit tehet, hogy nagyon alaposan letisztítja a növényeket, kihív vagy elvisz pár hajtást egy szakemberhez és élőben közösen megállapítják milyen kártételről van szó és ez alapján lehet majd vegyszeresen védekezni. Sajnos mindezt online nem lehet precízen behatározni az is lehet hogy több kártevő/kórokozó együttes jelenlétéről van szó. A legfontosabb emellett, hogy az öntözésre és tápanyag utánpótlásra, a tuják rendszeres letisztogatására szánjon időt, különben hamarosan lehet, hogy az egész sövénytől el kell búcsúznia és az nagy kár lenne! Üdvözlettel, A Stipa Szakértője Barnul, szárad a tujám. Mi baja lehet? Vizet a szomjas tujáknak! Hogyan gondozzuk a tuját, hogy fél évszázadig is virítson? Mitől száradnak a tuja levelei, avagy mi is az a didimaszcella?