116. Viaszvirág: imád szenvedni, sanyargatás után virágzik
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
Ritkán adunk olyan tanácsot, hogy ne ültessük át a növényt vagy hagyjuk a földjét kiszáradni. A viaszvirágnak pedig ez kell!
A vízipálma mocsári növény, ezért a gyökereit állandóan nedvesen kell tartani. Télen azonban könnyedén el kezd sárgulni. Ez az oka.
Nagyon dekoratív növény, hosszanti, bordó levelei viszonylag kicsik, selymes szőrökkel fedettek. A levelek fonákja sötétvörös színű.
A zöldike egy gyorsan növő növény. Lehajló levelei, vékony, lecsüngő szárain tavasszal és nyáron növő apró, fehér virágai, majd az utána kifejlődő kis sarjnövénykék teszik vonzóvá.
Szemetgyönyörködtető látványt nyújtanak a természetes zöldben elszórtan nyíló, tarka vadvirágok. Ehhez társul a virágos rét hétről hétre változó illata. Mindez egyszerűen, néhány alapvető szabály követésével megvalósítható. Virágos kert ötletek itt!
A selyempálma vagy selyemtölgy (Grevillea robusta) Ausztráliából származó növény, a félárnyékos, levegős helyet kedvelő, de meglehetősen kényes növény. Fagypont felett, de hűvösben kell teleltetni és télen ritkábban, de lágy vízzel locsolni. A száradó levelek tápanyaghiányra is utalhatnak, tavasszal érdemes kombinált tápanyagot tartalmazó, laza szerkezetű virágföldbe átültetni.
Ez valamivel nehezebb feladat, mivel április, májusban már szinte magától is nyílik a tulipán, nincs szükség külön hajtatásra, ráadásaul ha az idő melegre fordul, az felgyorsítja a növekedést. A következő cikkből kiszámolható, hogy mennyi hideghatás kell a tulipán hagymáknak, hogy virágoztathatók legyenek, erre kell kb. 4-6 hetet hozzászámolni a kihajtástól a virágzásig.
A levéltetű a diófán valóban sok bosszúságot okozhat, mivel a fa mérete miatt elég nehézkes a permetezés. S mivel a levéltetűk jó túlélők, ha nem a teljes fa van lepermetezve, valamelyik zugban meghuzzák magukat s túlélnek. Ennek kivédésére ki lhet próbálni a Chess nevű szert, amelyik a fa szöveteiben elszálítódnak a fa csúcsába is, és remélhetőleg mindenhonnan kiirtja a tetűt. Persze mindezt csak jövő tavasszal.
Mivel az aranyvessző vagy aranyfa(Forsythia sp.) a lombfakadás előtt virágzik nem érdemes azelőtt metszeni. Azért, hogy minnél nagyobb virágpompának örülhessünk, nyugodtan lehet addig várni amíg elvirágzik a bokor, s csak utána metszeni.
A füvesítésben nincs nagy különbség aközött, hogy gyeprácsba vagy az egész kertben történik, viszont idén már túl hideg a talaj, a magvetéshez. Most már meg kell várni a tavaszt és akkor nekiállni a fűmagvetésnek. <p>Mellékelt cikkünk részletesen foglalkozik a fűmagvetéssel.