121. Gesztenyeaknázó-moly
A vadgesztenyefák levelein károsító és a levelek korai elszáradását okozó moly kártevő az utóbbi évtizedben terjedt el hazánkban és a szomszédos országokban.
A vadgesztenyefák levelein károsító és a levelek korai elszáradását okozó moly kártevő az utóbbi évtizedben terjedt el hazánkban és a szomszédos országokban.
A sárga ruhára vagy autóra nagy számban repülnek. Ez nem véletlen, ugyanis a sárga szín vonzza a levéltetveket. A zsenge leveleken szívogatva legyengítik és megfertőzik a kerti növényeket.
Valószínűleg a fejes saláta és néhány trópusi papagájfaj keresztezéséből születtek a most következő saláták. Színük és ízük ugyanis erre utal.
Milyen bizarr egy hóval fedett kaktusz, jukka vagy akár pálmafa látványa egy hazai kertben! A szabadföldi teleltetés lehetősége még kevesek számára ismert, de könnyen megbizonyosodhatunk arról, hogy valóban működik.
Sokak számára újdonság, hogy hazánkban viszonylag sok növény átteleltethető szabadföldön, melyeket elsősorban üvegházi növényekként ismerünk. Így van ez néhány kaktusszal is.
A citrom nálunk melegebb éghajlatról származik, tehát ahhoz hogy termését beérlelje minden kívánságát ki kell elégítenünk. Ehhez ajánlom a következő cikket:
Mivel számos dolognak kell teljesülni ahhoz, hogy a virágföld optimális legyen, az alábbi cikkeket ajánlom olvasásra.
Teleltetés előtt, az őszi behordáskor érdemes erősen visszametszeni az angyaltrombita (Brugmansia vagy Datura ) hajtásait. Következő évben ismét gazdag virágzással fogja meghálálni.
Annak csak örülhet, hogy ilyen szépen megnőtt a növénye, mivel azt mutatja, hogy kitünően érezte magát. Hat méteres szárakat már nem olyan egyszerű drótra csavarni, ezért nyugodtan vissza lehet metszeni a golgotavirágot, s a maradék esetleg két, egymásra merőleges, félkör alakú drótra feltekerhető.
Mivel a pawpaw még teljesen ritkaságnak számít, nem hiszem, hogy magja könnyen beszerezhető hazánkban, esetleg kérdezze meg az alábbi cikkek szerzőjét.