1466. Amit a tárkonyról tudni kell
A tárkony (Artemisia dracunculus) a fészkesek (Asteraceae) családjába, az Üröm nemzetségbe tartozó, évelő gyógy-, és fűszernövény. Magyar népies nevei: esztragon, tárkonyüröm, tárkony.
A tárkony (Artemisia dracunculus) a fészkesek (Asteraceae) családjába, az Üröm nemzetségbe tartozó, évelő gyógy-, és fűszernövény. Magyar népies nevei: esztragon, tárkonyüröm, tárkony.
A Sas-hegy Budapesten található 266 m-es magaslat. A terület egy része Budai Sas-hegy Természetvédelmi Terület néven 1958-tól természetvédelem alatt áll. Csak szakvezetéssel látogatható.
A Szent István park és környéke mai is közkedvelt az Újlipótvárosban lakásra áhítozóknak. Felkapott, békés terület jó közlekedéssel, szépen kialakított parkokkal, közelben a Hélia Szállóval.
A pangasius vagyis cápaharcsa egy trópusi ámde édesvízi halfajta, amit azért fontos megjegyezni, mert általában minden szupermarketben a „tonhal” fakkban található a sütőhekkek, és ilyen-olyan más tengeri halfilék mellett, könnyen léprecsalva ezzel a tengeri halra vágyó háziasszonyt.
Nincsen olasz étel oregánó, bazsalikom és kakukkfű nélkül...
Kedves Kis Virág! A tünetek alapján több károsító is lehet. Köztük a leggyakoribb a gyapjas pajzstetű, de lehet ezen kívül még vértetű is. Kérdés, hogy a gyapjas pamacsok összenyomása után vörös, sárga, vagy zöld váladék jelenik meg. Kezelési javaslat (bármelyik faj is károsít), a növény elhelyezkedésétől függően: - 1%-os káliszappanos oldattal lemosás vagy lemosás szerű permetezés (zárt térben is alkalmazható). A lemosás szivaccsal is történhet. Előnye a gyors hatás, és teljesen veszélytelen. A lemosás teljes felület kezeléssel történjen. - Bio-Sect -es lemosó permetezés. - Actara-rovarölő szeres beöntözés (csak szabadban vagy zárt termesztő berendezésben végezhető). Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikk: Hogyan védekezzünk a pajzstetvek ellen?
Kedves Tamás! Nagyon bonyolult és nehéz kérdést tett fel, amit az oldal korlátai miatt nem tudok megválaszolni most! Nagyon sok kérdést vet fel: mikor legyen betakarítható, milyen talaj és tápanyag igények vannak, illetve kellenek, mennyire lehessen eltárolni, mennyire legyen ellenálló stb. Javaslom, hogy a http://burgonya.hu oldalon tájékozódjon, mert ez tényleg egy nagy lélegzetvételű téma, nem egyszerű. Az ajánlott bőtermő fajták, amiket javaslok: "Pannónia" (tenyészideje: 98 nap), " Cleopátra", "Katica", "Góliát".
Kedves Kajtár Antal! A cikkünkben szereplő Freeze-Pruf szert Magyarországon még nem forgalmazzák, legalábbis mi nem tudunk róla (ennek több oka is lehet). Ha esetleg van külföldön élő ismerőse, akkor kérdezze meg őket, hogy beszerezhető-e.
Kedves Ildikó! A képen egy viaszvirág (Hoya carnosa) látható. Az oldalon van egy jó cikk erről: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/viaszvirag-hoya-carnosa/532/
Kedves G. Judit! Érthető, hogy a Kalmia latifolia virágzó példányának látványa lenyűgözte. Elméletileg a mi éghajlatunkon megmarad, de kifejezetten savanyú talajt igényel, ennek hiányában nem érdemes kísérletezni vele. (Az ültetőgödör talajcseréje csak átmeneti megoldást jelent.) Az ország nyugati felén, botanikus kertekben, gyűjteményes kertekben lehet találkozni egy-egy példánnyal. Javaslom, hogy olyan kertészetekben -esetleg a FLORA HUNGARIA nagybani virágpiacon- érdeklődjön, amelyek rendszeresen importálnak növényeket, így talán sikerül beszerezni. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő