146. Pálma: így lesz meseszép a szobában
Egy jól gondozott pálma nem csak mutatós, de eleganciát is kölcsönöz az otthonunknak. Gyönyörű példányokkal díszíthetjük lakásunkat, és még csak nem is jár sok munkával. Lássuk!
Egy jól gondozott pálma nem csak mutatós, de eleganciát is kölcsönöz az otthonunknak. Gyönyörű példányokkal díszíthetjük lakásunkat, és még csak nem is jár sok munkával. Lássuk!
Gyönyörködtető látvány, ha otthonunkból kilépve zöld pázsitra esik tekintetünk. Azok, akiknek gyermekkori emlékeiben is szerepel a pázsit-élmény még inkább vágynak rá. Legtöbben a pázsitfüvet használják „szabadtéri” szőnyegként. A pázsit ápolása és rendben tartása óhatatlanul is felvet egy alapvető kérdést.Valóban a fű a legzöldebb pázsitnak való növény?
Érdemes fekete áfonyát ültetni kertünkbe, hiszen ennek az értékes bogyósnak minden része jól felhasználható. Lássuk, miért is olyan értékes ez a gyümölcs!
Ősszel felmerülhet bennünk a kérdés, mikor és hogyan metsszük meg a rózsát. Mutatjuk, mire kell figyelni.
A csillagfürt színessé varázsolja a kora nyári virágoskerteket feltűnő, különleges fűzérvirágzatával.
Üdvözlöm! A képen egy japán kamélia (Camellia japonica) látható. Két korábbi cikkünkban minden kérdésére választ talál: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3375/ http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3396/
Kedves GYörgy! A kép alapján nehéz eldönteni. Igazából tippjeim vannak, amit nem szeretnék feltételezésekbe bocsátani. A faiskola közelében lévő fáról egy mag esett be és az kelt ki. MIndenképpen szedje ki a mahónia melöl. Esetleg megpróbálhatja elültetni, de nem vesződnék vele. HA mégis, küldjön képet jövőre és megmondom pontosan mi az!
Kedves Andrea! A mogyorót ideiglenesen lehet dézsában tartani, mert gyorsan nő és nagy lesz. MAximum kettő évig szerintem . Dézsában sok fajt lehet tartani, de arra nagyon figyeljen, hogy télen is öntözze hetente kevés vízzel, akár fagy, akár nem. Erre azért van szükség, mert a napsütés hatására elkezd a növény fotoszintetizálni, amihez sok víz kell. Néhány faj, amit javaslok: Buxus (Buxus), kecskerágó (Eunonymus sp.), korallberkenye (Fotinia), törpefenyő (Pinus mugo), törpe babérmeggy (Prunus) stb, de lehet futóepret, paprikát és egyéb zöldségeket.
Kedves Bernadett! A képek alapján én boglárka cserjének (Kerria japonica) gondolom. Nagyon jellemző a levele. A szél, madár, esetleg egy lehulló darab ág is képes a szaporodásra.
Tisztelt Kertbarát! A képen sajnos tápanyaghiány tünetei vagy a túl kötött agyagos és savanyú talaj tünetei láthatók. A lelassuló növekedés, és a kis levél a nitrégén a kén vagy a cinkhiányra utalhat. A talaj savanyú kémhatása és kötöttsége szintén csökkentheti a tápanyagok felvételét. Javasolt a növények tápoldatozása nitrogén kén és cinktartalmú tápoldatokkal (Volldünger, FitoHorm) Ezenkívül ajánlatos lenne ha savanyú a talaj akkor meszezni (mészkőporozás), ha kötött akkor laza homokot bekeverni. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök