1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Kérjen árajánlatot Kerti címtárunk gyümölcsfaiskolai termesztőitől. Amennyiben tartanak ilyen fajtát, biztos jelentkeznek.
Budapesten a Rügyecskék alapítvány foglalkozik visszaváltható fenyőfák árusításával, karácsony előtt néhány nappal szoktak fákat árusítani Budapest nagyobb terein. Azt, hogy idén pontosan, hol s mikor lesznek, őket kell megkeresni. <p> Elérhetőségük: http://www.rugyecskek.hu/ <p>Mellékelem magazinunk élő karácsonyfákról szóló cikkét, amelyben hasznos tanácsokat talál, hogyan tartsa a fát, hogy jobb eséllyel túlélje az ünnepeket.
Minenképp olyan növényt érdemes választani, amely jól bírja a tetőtéri körülményeket: a száraz, meleg levegőt. A kapcsolódó ajánlatok közé válogatok néhány növényt, amely eléldegél ilyen helyen:
Az ön növénye egy zebralevél vagy lándzsagyökér faj (rokonok), a trópusokról származnak, ezért viselik nehezen a téli szobai körülményeket. Magas páratartalmat kellene biztosítani számukra- erre egy megoldás, ha viszonylag hűvösebb szobába helyezzük a növényeket, ahol relatív alacsonyabb páratartalom is elég nekik. Érdemes nedves kavicstálcára helyezni a cserepet és gyakran párásítani a környezetükben.
A Dracénák - vagy más néven sárkányfák - kedvelt szobanövények, mivel aránylag igénytelenek. Sűrű levélrozettát alkotnak, középéből mindig új levél fejlődik, míg az alsók elpusztulnak, így alakul ki a hengeres törzs. A kis hajtás letörésével - nagy valószínűséggel - nem sérül meg az anyanövény. A letört hajtást el kell távolítani, nehogy a bennmaradó rész berohadva a törzset is megfertőzze.