1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Ha sokáig tart a vízzel telített levegőmentes állapot, abba a növény belefulladhat. amennyiben dézsában van a citrom érdemes kiemelni a vízből.
A hirtelen téli levélhullást több tényező is kiválthatja, gyanakodhatunk a kevés fényre és a túl sok tápanyagra (télen egyáltalán nem kell tápoldatozni), vagy ami a leggyakrabban előfordulhat, hogy huzatot kap a növény, ami levélhullást okozhat. Tavasszal a kopasz ágvégek levágásával serkenthető a növekedés.
Ha nem teszi ki a leandert a szabadba még hidegben, akkor nem probléma, hogy már most megjelennek rajta a bimbók. Értelem szerűen hamarabb is fog virágba borulni.
Az aréka pálma vagy más néven bétel pálma (Areca catechu) a félárnyékos vagy világos helyet, minimum 18 fokot, és a magas páratartalmat részesíti előnyben. Tálkájában akár folyamatosan állhat a víz, a pangó vízre nem érzékeny, s ez legalább a páratartalmat is növeli. A sárgulásnak valószínű, hogy az alacsony páratartalom lehet az oka, ezen kéne javítani permetezéssel, párologtató elhelyezésével.<p>A kókuszpálmához hasonlóan érzékeny növény.
A növény a korallvirág (Kalanchoe blossfeldiana) rövidnappalos növény, ezért csak úgy bírható virágzásra, ha napi 14 órán keresztül 6-8 héten át teljes sötétségben tartjuk. Mivel ezt sokan macerásnak tartják, elvirágzás után egyszerűen megválnak növényüktől. A fagyos huzatot egyik növény sem szereti, ezért szellőztetéskor érdemes arrébb helyeznünk őket.