1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
A kakassarkantyú vagy tudományos nevén Plectranthus rendkívül könnyen szaporítható dugványozással. Gyorsan és jól ered, a muskátlihoz hasonló kezelést igényel.
A bajt - ahogy látom - a Botrytis cinerea nevű betegség okozza. Védekezőszer: Rovral, 1 ml/liter hígításban. Ahogy látom, eléggé legyengült a növény és mintha a csiga is megrágta volna.
Fotójáról egyértelműen nem lehet meghatározni a növényt, de valószinűleg Cylindropuntia subulata. Érdemes lenne azt megkérdezni, akitől vagy ahonnan beszerezte.
A növény egy Sedum faj, de a teljes meghatározáshoz a kép nem használható. Télen tartsa világos és hüvös helyen, nagyon keveset locsolja. Fagymentes időben a szabadban is tartható cserépben.
A növényke két növény: a felső, szines a Gymnocalycium mihanovichii f. rubra, ez lett feloltva az alsó zöldre, ami: Hylocereus undatus. A"Gepropft Helle" név csak egy kertészeti (kultivár) név, s ez a legtöbbször sehol sincs nyilvántartva, és bármilyen más név is lehet. Ön is elnevezheti az ilyen színes növényt ízlése szerint. A növényvilág legtöbb képviselőjének nincsen magyar neve.