1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Ha jól értem, már begyökeresedett almafát ültetett át új helyére. Az átültetés a fa "normális" növekedését megzavarhatta, ez okozta a késői virágzást. Javaslom, hogy a virágokat csípje ki, hiszen nem lesz idejük kifejlődni.
Tiszteletem! Virágzás idején is szabad tápoldatozni,de amelyek most (látszólag!)pihennek azoknál helyénvaló a szünettartás a növekedés megindulásáig!
Metélőhagyma (Allium Schoenoprasum) Nagyon bájos virágja van, de ami még ennél is fontosabb, a virágja is alkalmas saláták ízesításáre!
A leírás és képek alapján nem lehet meghatározni a jelenséget. Minden bizonnyal a fokozott öntözéssel és nedvességgel kapcsolatban áll képződése. Javaslom, hogy a gyep öntözését naponta csak 1 alkalommal és hajnalban illetve reggel végezzék, ne este, ne éjjel. Próbálják meg a fűfelületet kicsit szárazabban tartani.
Hasindító kutyatej. A veteményes gyógynövénye. A gyökér váladék petróleum szagú és ezt a vakond kifinomúlt orra nem viseli el. Vetése: március vége, április elje. Kiválóan megóvja növényeit,ha 5m-ként azt körbe veti a növény magjával. Minden évben újra el kell vetni. A növény magja kapható kell legyen a vetőmag boltokban, gazdaboltokban. Egy forgalmazót találtam, érdemes megkérdezni: Szentesi Mag Kft. 6600 Szentes Alsórét 154. Tel/fax:63-313-042, Tel.:63-401-001.