1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Moníliás betegség. Ez a kórokozó elsosorban a bibén keresztül fertozi meg a virágot, majd – eljutva a hajtásba az egész termőrész pusztulását okozhatja. Fontos a fertőzött elszáradt hajtások, vesszők, ágak levágása és a beteg termés eltávolítása. Előnyös ha már fonnyadáskor levágjuk a fertőzött részeket az egészséges rész határán, hogy meggátoljuk a kórokozó még mélyebb behatolását a fás részekbe. Az őszi lombhullás utáni és a tavaszi fakadás előtti réztartalmú szerrel lemosó kezelést kell alkalmazni. A Topas dózisa: 0,5 l/ha vagy 5 ml/10 l víz. Ezt meg kell majd ismételni az első virágok kinyílásakor vagy közvetlenül előtte. A virágok kinyílásakor a hatóanyag már a virágrészeken belül legyen. A pontos leíráshoz a csatolt cikket javaslom. Édenkertész
A darazsak és a hangyák mindig a tetvek cukros ürülékére, a mézharmatra jönnek. A következőket lehet tenni: nézzék meg, van-e lapos, "tetűszerű" rovar a tuján. Ha igen, akkor ez az gond alapja. Alaposan, vízsugárral mossák át a növényt. Ezt követően permetezzék le Vektafid A-val (0,5-1%-os koncentrációban kijuttatva). Ez valamelyest visszaszorítja a kártevőt, de valószínűleg nem fog tökéletes megoldást jelenteni. A kezelések szükség szerint később megismételhetők. Ha csak fészek van a tuja tövében annak eltávolítása, hajnalban ajánlott, mikor a darazsak még gyengék. Édenkertész
A selyemakácnak van egy levélbolha kártevője, ami a levelek hátoldalán él nagy tömegben, és a fertőzés miatt szoktak a levelek lehullani. A képen a levélkék nem láthatók élesen, és csak a színét fotózta. Valószínű, hogy erről van szó.
Így a leírás és a fantáziám:) szerint: Háromlevelű csápvirág-Arisaema triphyllum. Észak-Amerikában őshonos. Gyönyörű virágaiért kedvelt faj, amely 1-3 levelet hoz. De ha tudna képet küldeni, akkor szinte tévedhetetlenül be lehetne azonosítani a szépséget! Édenkertész
Lehet, minden gond nélkül. A hajtásokat rá kell igazítani és a növény felfut rá.