1601. Hogyan szaporítsunk tündérrózsát a kerti tavunkba?
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
A pincében, garázsban teleltetett tündérrózsákat április végén, május elején helyezhetjük vissza a tóba. A kosarukat kinőtt egyedeket májusban tőosztással szaporíthatjuk.
Az első meleg napsugarak, a hosszabb nappalok hatására a kerti tóban is megélénkül az élet. Most kell előkészítenünk a tavunkat, hogy egész nyáron át élvezhessük a szépségét. Először vágjuk vissza a tóparti és a mocsári (lápi) növények elhalt lombját, szárát, hogy helyet készítsünk a az új hajtásoknak, és csökkentsük a vízben bomlásnak induló szerves anyagok mennyiségét...
Dolgunk nem könnyű, ha igazi kertről akarunk írni. Mindenkinek más és más egy kert, a fejében elképzel valamit. Akinek nincs, álmodozik róla, akinek van, mást szeretne, vagy máshogy. Célunk: egy nem túl nagy, nem túl lejtős, viszonylag egyöntetű és könnyen kezelhető kert kialakítása, amit inkább használatra találunk ki elsősorban, másodsorban szépségéért tartunk.
Hogyan főzzük meg a sonkát? A sonkát főzés előtt áztassuk hideg vízbe 1-2 órára, így a só nagy része kiázik belőle. Mossuk le, majd hideg vízbe tegyük fel főni, úgy, hogy a víz ellepje. A vízbe tegyünk zöldségeket, ízlés szerint fokhagymát, vöröshagymát, borsot és babérlevelet. Lassú tűzön főzzük, legalább 3 órán át. A sonka kész, ha a hús könnyen leválik a csontról. A kötözött sonkát hústű próbával ellenőrizhetjük. A sonkát hagyjuk a levében kihűlni. Ezután tegyük át egy tálra, fedjük le és tartsuk hűtőben.
Végre megjött a tavasz, és elkezdődhetnek a kerti munkák. Jól jönnek a tuti tippek és a hasznos ötletek, ezért minden hónapban bemutatunk egy szakembert, aki profi tanácsaival és munkájával a segítségünkre lehet! Márciusban a népszerű Durucz kert tulajdonosával, Durucz Attila parképítő és kertfenntartó technikussal beszélgettünk.
Mindkét féle hozhat magot, hosszú, száraz hüvelytermésekben, repítőszőrős magokkal. Általában a dupláról szedett magok szimpla virágokat nyitnak. Tehát a szín és forma világ ilyenkor leegyszerűsödik.
Tisztelt Banánfa tulajdonos! A kis hajtásokat érdemes leválasztani, miután elérték a 15-20 cm magasságot. Ekkor már megfelelő gyökerük is kialakult. Miután elérték a kicsik ezt a méretet, a talajt le kell szedni a sarj körül alaposan, akár vízsugár segítségével. Amikor a sarj és az anyanövény helyzete, kapcsolódása jól látszik, meg kell fogni a kis növényt erősen és meg kell próbálni leválasztani. Ha meg se mozdul, akkor éles késsel az anyanövényhez igen közel kell leválasztani a sarjat. A sebzési felületeket faszénporba szokták mártani. Igazán egyszerű a dolog. A kis növényeket el lehet azonnal ültetni, párás meleg helyen gyorsan ered. Üdvözlettel: Kiss Krisztián
Az említett növények fásszárúak, évelőek. Eredményes kiirtásukhoz a gyökérzetüket is el kell távolítani. Ha utána mégis kihajtanak, akkora sarjak zöld részét glifozát hatóanyagú szabad-forgalmú gyomírtó szerekkel lehet lepermetezni. A herbicidek csak a zöld leveleken keresztül szívódnak fel. Eredményes ölő hatáshoz valószínű többszöri kezelés szükséges. A vadszőlő és bodza is magról is gyorsan szaporodik. A későbbiekben folyamatosan írtsa ki ezek kikelt magoncait még fiatal, 1 éves korukban, ekkor ez még kapával is elvégezhető.
Igen, kapható. A komolyabb virágüzletekben tud vásárolni.
A fa vastag vázágain láthatóak nagyméretű sebek, valószínű ezen az ágon is van ilyen, ami az elhalást okozza. A szüret után vágják vissza a vázágat addig, amíg az ág belsejében bármiféle sárga vagy barna elszíneződés látható. Tehát a metsz-lap egyszínű, világos legyen. Utána a szokásos fasebkezelést ne feledjék!